Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 16.02.2017, 08:33
Uczniowie z Witosa na Narciarskim Rajdzie Chłopskim w Rajczy
Uczniowie Zespołu Szkół im. W. Witosa z Suchej Beskidzkiej pod opieką Anny Żaczek, wzięli udział w Ogólnopolskim Międzynarodowym Narciarskim Rajdzie Chłopskim w Rajczy. Impreza rozpoczęła się od barwnego korowodu wokół centrum Rajczy.
W rajdzie startowały drużyny 4-osobowe, które rywalizowały między sobą w konkurencjach sprawnościowych (bieg narciarski na 2 km. i mini biathlon), teście wiedzy krajoznawczej, biegach narciarskich na 3,5 lub 20 km oraz „zjeździe na byle czym” i „biegu przebierańców”.
Podczas rajdu odbywały się również Transgraniczne Targi Ofert Turystycznych, na których prezentowaliśmy walory turystyczne Suchej Beskidzkiej i Powiatu Suskiego oraz częstowaliśmy odwiedzających targi wodą „KURACJUSZ BESKIDZKI”.
W wyniku 3-dniowej rywalizacji Nasze dwie drużyny zajęły III miejsce w klasyfikacji drużynowej OPEN oraz I i II miejsce w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych, III miejsce w klasyfikacji gmin. W biegu na 3 km kategori Dz 4, III miejsce zajęła Kamila Paluch, a w kategorii Ch 4 , II miejsce zajął Kacper Słapa, III miejsce zajął Arkadiusz Bachul.
W biegu na 5 km w kategorii K 4, I miejsce zajęła Anna Żaczek. W biegu głównym na 20 km w kategorii M1, I miejsce zajął Wojciech Bogacz, II miejsce zajął Sebastian Guzik.
Uczestnicy Rajdu serdecznie dziękują za sfinansowanie kosztów pobytu: Starostwu Powiatowemu, Burmistrzowi Miasta Sucha Beskidzka oraz Radzie Rodziców przy Zespole Szkół im.W. Witosa.