Dodano dnia 06.07.2020, 14:27
Zespół Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej zyskał dwa nowe ambulanse!
Suski szpital w ramach ogólnopolskiego Programu Wymiany Ambulansów oraz w ramach Pakietu Medycznego Malopolskiej Tarczy Antykryzysowej otrzymał dwie karetki.
Umowa w ramach Programu Wymiany Ambulansów została podpisana we wrzesniu 2019 r. Kwota dofinansowania w ramach Programu wyniosła 400 tys. zł na karetkę, co pozwoliło na zakup nowoczesnego pojazdu przystosowanego do funkcjonowania w systemie ratownictwa medycznego.

Pakiet Medyczny Malopolskiej Tarczy Antykryzysowej jest projektem, do którego suski ZOZ przystapił 5 maja br. Projekt ten jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Liderem projektu jest Województwo Małopolskie, a projekt realizuje Biuro Inwestycji Strategicznych. Zespół Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej jest jednym z Partnerów projektu. W ramach Pakietu nasz Zespół również otrzymał nowoczesny ambulans (kolor żółty) o wartości przekraczającej 600 tys. zł. Ambulans jest w pełni wyposazony w sprzęt medyczny, informatyczny i urzadzenia łączności w standardzie Państwowego Ratownictwa Medyczego.

źródło: ZOZ Sucha Beskidzka
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image