Zawoja
Zawoja
1
Zgodnie z aktualnymi wytycznymi rządowymi, gminy zostały zaopatrzone w zapasy tabletek ze stabilnym jodkiem potasu, które będą dystrybuowane mieszkańcom w przypadku awarii elektrowni jądrowej (np. na skutek działań wojennych w Ukrainie) i uwolnienia do atmosfery radioaktywnego jodu.
Zawoja
3
Wójt Gminy Zawoja Marcin Pająk wydał zarządzenie w sprawie powołania zastępcy wójta. Na to stanowisko została powołana Karolina Listwan-Franczak.
Zawoja
0
Babiogórskie Centrum Kultury przygotowało szereg imprez na zakończenie lata. Szczegóły na plakacie.
Zawoja
0
W minioną niedzielę (17 lipca br.) w Zawoi Czatoża już po raz trzeci policjanci, strażacy, goprowcy, wojsko, Straż Ochrony Kolei, przedstawiciele Babiogórskiego Parku Narodowego, Nadleśnictwo Sucha, a także przedstawiciele sanepidu przeprowadzili akcję informacyjną na temat bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji skierowaną zarówno do dzieci jak i dorosłych.
Zawoja
0
W ostatnim czasie na Babiej Górze pojawiły się fladry. Mają one za zadanie zwracać uwagę turystów, by trzymali się wytyczonych szlaków oraz chronić przed wydeptywaniem przestrzenie znajdujące się w ich otoczeniu na których są wyjątkowo cenne siedliska i gatunki.
Zawoja
0
Babiogórskie Centrum Kultury zaprasza na Zawojskie Sianokosy.
Zawoja
0
Mieszkańcy powiatów limanowskiego, oświęcimskiego i suskiego już niedługo doczekają się nowych mostów na przebiegających przez te tereny drogach wojewódzkich nr 968, 933, 957.
Zawoja
0
Wczoraj wieczorem GOPR ogłosił trzeci stopień zagrożenia lawinowego na Babiej Górze. - "Warunki na szlakach w znacznej mierze są niekorzystne. Poruszanie się wymaga bardzo dużego doświadczenia i umiejętności oraz posiadania bardzo dużej zdolności do oceny lokalnego zagrożenia lawinowego. Należy unikać stromych stoków, szczególnie wskazanych w komunikacie lawinowym, jako niekorzystnych pod względem wystawy lub wysokości. Konieczne jest zachowanie elementarnych środków bezpieczeństwa." - piszą GOPR-owcy.
Zawoja
0
W czwartek do OSP Zawoja Centrum zawitał nowy nabytek którym jest quad Polaris, wraz z przystosowaną pod niego specjalistyczną przyczepką którą strażacy będą mogli transportować poszkodowanych.
Zawoja
0
W minioną niedzielę na stoku „Wojtek” w Zawoi Czatoża odbyły się działania służb (mundurowych i nie tylko), mające na celu szeroko pojętą edukacje wszystkich, którzy spędzają wolny czas w górach i na zorganizowanych stokach narciarskich.