Zawoja
Zawoja
0
W Nowym Targu odbył się XXIX Kongres Euroregionu „Tatry”. Nowymi członkami organizacji zostali: Województwo Małopolskie, Powiat Myślenicki i gmina Zawoja. Samorząd Małopolski, który wcześniej był członkiem wspierającym reprezentował na kongresie Łukasz Smółka, wicemarszałek województwa.
Zawoja
0

,,Posprzątaj z nami Małopolskę 2023!” pod tym hasłem odbywa się wiosenna akcja sprzątania organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Nie pozostając obojętnym na problem zaśmiecenia terenów zielonych oraz rzek – tak cennych przyrodniczo i krajobrazowo miejsc, Gmina Zawoja dołącza do inicjatywy.

Zawoja
0
25 lutego 2023r. w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej Zawoi Górnej odbyło się Walne Zebranie Jednostki.
Zawoja
0
Wójt Gminy Zawoja informuje, że decyzje podatkowe na rok 2023 są do odebrania u Sołtysów. U Sołtysów istnieje również możliwość dokonania opłaty podatku, za wyjątkiem sołectwa Zawoja Centrum, którego Mieszkańców zapraszamy po odbiór decyzji do Urzędu Gminy Zawoja.
Zawoja
1
W Zespole Budownictwa Drewnianego im. Józefa Żaka w Zawoi Markowe-Rówienki odbył się odbiór III-go etapu prac związanych z zadaniem pn. "Translokacja i rekonstrukcja zabytkowego budynku schroniska im. dr Hugona Zapałowicza wg. stanu zachowania z 1906 r." Prowadzone prace zostały dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - Państwowego Funduszu Celowego w kwocie 240 tyś. złotych.
Zawoja
0
W piątek 25 listopada 2022 r. obchodzono urodziny wyjątkowego solenizanta. 5-lecie pracy artystycznej obchodził zespół regionalny Cieślica – Zawoja. Członkowie zespołu świętowali razem z mieszkańcami Gminy Zawoja, zaprzyjaźnionymi zespołami regionalnymi oraz zaproszonymi gośćmi.
Zawoja
0
Urząd Gminy Zawoja informuje, że w ostatnich dniach trwały oraz w najbliższych, będą trwać prace serwisowe oświetlenia ulicznego na terenie gminy Zawoja, przeprowadzane przez TAURON Dystrybucja S.A. Prace te wiążą się z koniecznością czasowego włączania lamp ulicznych w ciągu dnia.
Zawoja
0
Wójt Gminy Zawoja Marcin Pająk informuje, że do Gminy Zawoja dotarły pierwsze transporty węgla z Zakładu Górniczego Sobieski w Jaworznie, który będzie sprzedawany Mieszkańcom gminy po preferencyjnej cenie.
Zawoja
0
W związku ze zbliżającym się sezonem zimowym, Urząd Gminy Zawoja przekazuje informacje dotyczące zimowego utrzymania dróg w gminie, w tym dane kontaktowe podmiotów świadczących usługi utrzymaniowe oraz koordynatorów zadań.
Zawoja
1
Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Gminie Zawoja zostały połączone z uroczystą inauguracją projektu ,,Pod Biało-Czerwoną′′. W krajobraz Gminy Zawoja od piątku, na stałe wpisała się Flaga Rzeczypospolitej Polskiej, podniesiona na maszt przy Urzędzie Gminy Zawoja.