Zawoja
Zawoja
0
Nadleśnictwo Sucha informuje o utrudnieniach na niebieskim szlaku turystycznym prowadzącym z Zawoi Mosorne na Mosorny Groń na całym jego odcinku. Niedostępny jest również wodospad na potoku Mosorczyk.
Zawoja
1
„Babiogórska Jesień” to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie Beskidów, festiwal ten corocznie prezentuje folklor babiogórski oraz sztukę ludową regionu, które są niezwykle wartościowym elementem szeroko pojętej kultury ludowej. Kolejna edycja tego wielkiego święta czeka nas już w ten weekend, a więc pomiędzy 27 a 29 września 2019 r.
Zawoja
0
W niedzielę 7 lipca w Zawoi odbył się mecz i koncert charytatywny dla małego Filipka ze Skawicy.
Zawoja
0
Ultramaraton Babia Góra po raz kolejny zgromadzi 8 czerwca 2019 r. miłośników biegów górskich, którzy zmierzą się z jednymi z najtrudniejszych tras biegowych w Polsce. Od kilku lat w drugi weekend czerwca liczne grono zawodników podejmuje biegowe wyzwania i próbuje pojawić się na szczycie Babiej Góry 1,2,3,4,5 lub 6 razy!
Zawoja
0
W pierwszą niedzielę czerwca serdecznie zapraszamy na V Festyn Szkolny w Zawoi Centrum. Organizatorami są Rada Rodziców oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Zawoi Centrum. Szczegóły na plakacie.
Zawoja
1
PSONI Koło w Zawoi jest jedną z organizacji, która zgłosiła się do tegorocznej edycji Kilometrów Dobra. Za cel postawili sobie rozbudowę zaplecza rehabilitacyjnego w juszczyńskim OREWie oraz remont w OREWie w Tarnawie Górnej. O tym, kim są, co robią i jak to się stało, że zaangażowali się w Kilometry Dobra, dowiedziałam się z rozmowy z trzema kobietami, które oddały swoim podopiecznym całe serca – panią Oliwią Jarnot (dyrektor OREW Juszczyn), panią Małgorzatą Sitarz (przewodniczącą PSONI Koło w Zawoi) oraz panią Dominiką Budzowską (koordynatorem Kilometrów Dobra w placówkach PSONI Koło w Zawoi).
Zawoja
1

W piątek ratownicy GOPR wyruszyli na ratunek turystom, którzy schodząc z Diablaka w gęstej mgle zgubili szlak i utknęli na prawie pionowej ścianie. Okazało się że jest to jeden z najtrudniejszych odcinków Żlebu Poszukiwaczy Skarbów.

Zawoja
5

W sobotę 16 lutego pogoda w rejonie Babiej Góry sprawiła, że na szlaki Babiogórskiego Parku Narodowego wybrało się bardzo dużo turystów. Niestety warunki turystyczne w tym rejonie są jeszcze bardzo trudne, między innymi przez powalone drzewa. Podczas akcji ratunkowej GOPR był zmuszony wezwać na pomoc helikopter, aby ewakuować poszkodowanego turystę.

Zawoja
4
Jedna z czytelniczek poprosiła nas o poruszenie tematu busów na trasie Zawoja - Stryszawa. Obecnie jadąc busem z Zawoi do Stryszawy jedziemy przez Suchą. Pokonanie takiej trasy zajmuje znacznie ponad godzinę, z przesiadką w Suchej.
Zawoja
0
Lena Bartniczak (Trybała) od urodzenia boryka się z ciężką chorobą, która uniemożliwia jej normalne poruszanie się. Pojawiła się jednak szansa na to, aby zmienić jej dotychczasowe życie, a pomóc jej w tym może każdy z nas. Przed nami kolejna impreza charytatywna dla Leny!