Zawoja
Zawoja
5

Na Babiej Górze trwa akcja poszukiwawcza dwójki turystów, którzy przez warunki atmosferyczne zeszli ze szlaku i potrzebują pomocy ratowników GOPR.

Zawoja
1

W sali Babiogórskiego Centrum Kultury zebrały się tłumy gości, którzy przybyli specjalnie z okazji wystawiania jasełek bożonarodzeniowych pt. „Jak piez z kotem”.

Zawoja
0

Potrafi godzinami opowiadać o ikonach i o ich powstawaniu. Prace Małgorzaty Stańdo można podziwiać do 16 marca w Galerii na Uciechę. W miniony weekend odbył się wernisaż prac artystki.

Zawoja
0

W miniony weekend w Zawoi odbył się V Memoriał im. Edwarda Hudziaka w ski-alpinizmie. Babia Góra stała się areną dla rywalizacji zawodników z całej Polski.

Zawoja
5

Ile dzieci urodziło się w ubiegłym roku, jakie najczęściej imiona nadawano noworodkom? Te i inne dane statystyczne podajemy za 2017 rok z Gminy Zawoja.

Zawoja
0

Królowa Beskidów znana jest z kapryśnej pogody. Warunki w zimie potrafią być bardzo trudne, jednak nie odstrasza to amatorów zimowego wejścia na szczyt. Niestety, czasem okazuje się, że nawet doświadczeni i odpowiednio przygotowani turyści wpadają w kłopoty i potrzebują pomocy ratowników GOPR.

Zawoja
0
21 stycznia 2018 roku w Gościńcu Dworskim w Ropie odbyła się urczystość wręczenia Certyfikatów Regionalna Karczma Małopolski. Jeden z Certyfikatów odebrał Witold Budzowski, właściciel Dzikiej Chaty w Zawoi.
Zawoja
4

Warunki w na szlakach Babiej Góry są bardzo trudne. Nie zraża to jednak śmiałków, którzy chcą wejść na jej szczyt. W niedzielne popołudnie ratownicy GOPR otrzymali zgłoszenie o pięciu osobach, które potrzebowały pomocy przy zejściu ze szczytu.

Zawoja
0
Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz redaktor monografii ,,Police – pasmo w cieniu Babiej Góry’’, mgr Paweł Franczak mają zaszczyt zaprosić Mieszkańców Gmin Pasma Polic, Gości i wszystkie zainteresowane Osoby
na promocję książki.
Zawoja
0

Przed świętami wystartował w Zawoi wyciąg narciarski Mosorny Groń. Czynny jest również wyciąg Wojtek. Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów sportów zimowych. W Zawoi od świąt można również pojeździć na łyżwach!