Sucha Beskidzka
Sucha Beskidzka
0
Obchodzący w tym roku jubileusz 25-lecia działalności Zespół Muzyki Dawnej im. Gaspara Castiglione z Suchej Beskidzkiej uświetnia swoimi występami wydarzenia miejskie i uroczystości religijne. Swój kunszt prezentuje także podczas konkursów i festiwali, sięgając po liczne nagrody. Właśnie powiększył swój dorobek o brązową Harfę Eola oraz indywidualne wyróżnienia otrzymane na bardzo prestiżowym 44. Międzynarodowym Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej im. Tadeusza Krokosa „Schola Cantorum” w Kaliszu.
Sucha Beskidzka
0
7 czerwca br. zostało wszczęte postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na modernizację placu zabaw przy Miejskiej Świetlicy Profilaktycznej w Suchej Beskidzkiej.
Sucha Beskidzka
0
Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej zaprasza na kolejną wystawę plenerową zorganizowaną na dziedzińcu zamkowym. Przygotowana wspólnie z Rezerwatem Archeologicznym Genius loci – Przekrój Poznania ekspozycja nosi tytuł „Rodzina i dziecko w średniowieczu”.
Sucha Beskidzka
0
Burmistrz Miasta zawarł umowę z Przedsiębiorstwem Projektowo-Doradczym WROTECH z siedzibą we Wrocławiu na opracowanie dokumentacji projektowej budowy parkingu na działce nr 9468/4 położonej przy ul. Teresy Nieszczyńskiej w Suchej Beskidzkiej.
Sucha Beskidzka
0
W niedzielne popołudnie (3 lipca br.) na placu targowym w Suchej Beskidzkiej funkcjonariusze Policji, Strażacy, Goprowcy, Wojsko, Straż Ochrony Kolei, przedstawiciele Babiogórskiego Parku Narodowego, Nadleśnictwo Sucha, a także przedstawiciele Sanepidu przeprowadzili akcję informacyjną na temat bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji skierowaną do dzieci jak i dorosłych.
Sucha Beskidzka
0
Kolejny rok z rzędu suscy muzycy wzięli udział w konkursie „Stara Tradycja 2022”, organizowanym od ponad dekady przez Fundację Wszystkie Mazurki Świata. Ponownie zostali bardzo wysoko ocenieni i jako laureaci konkursu dostąpili zaszczytu występu w warszawskim festiwalu „Wszystkie Mazurki Świata".
Sucha Beskidzka
0
W środę, 29 czerwca, w Muzeum Miejskim Suchej Beskidzkiej rozpoczął się okres wakacyjny, który zainaugurowano bogatym w atrakcje Piknikiem Muzealnym.
Sucha Beskidzka
6
Zakończone zostały prace projektowe wraz z uzyskaniem pozwoleń konserwatorskich i decyzji Starosty Suskiego na budowę dwóch parkingów przy ul. Zamkowej w Suchej Beskidzkiej.
Sucha Beskidzka
0
26 czerwca 2022 roku w ramach obchodów Dni Ziemi Suskiej odbył się konkurs plastyczny pt. „Sroga Pani Suskiego Zamku” oraz  spotkanie z autorką przewodnika „Nie Wszystko o Straszeniu…”- Anną Jurczyńską.
Sucha Beskidzka
3
Przeprowadzane przez suski samorząd remonty i modernizacje obiektów użyteczności publicznej oraz infrastruktury miejskiej mają na celu utrzymanie ich w bardzo dobrym stanie technicznym, a także poprawę ich estetyki. Bulwersuje, że nadal nie wszyscy potrafią uszanować wspólne dobro, co jest skandaliczne i będzie piętnowane.