Sucha Beskidzka
Sucha Beskidzka
8

Większość włodarzy miast w Polsce, uważa że przeprowadzenie wyborów prezydenckich 10 maja jest niemożliwe ze względu na bezpieczeństwo. W tej sprawie wypowiedział się także burmistrz Suchej Beskidzkiej Stanisław Lichosyt.

Sucha Beskidzka
5
25 marca weszły w życie nowe przepisy MEN dotyczące zdalnego nauczania. Zgodnie z tym rozporządzeniem obowiązkiem wszystkich szkół stało się realizowanie podstawy programowej przez taką właśnie formę nauki. Placówki edukacyjne w całej Polsce powinny wykorzystać w tym celu zalecane przez ministerstwo do wyboru różnorodne platformy edukacyjne, serwisy i strony internetowe. W wielu szkołach tego dnia pojawiły się duże problemy z działaniem wybranego przez nie serwisu do nauki na odległość, a nawet planowane lekcje nie mogły się odbyć i zdalna edukacja w nich zostanie uruchomiona z opóźnieniem.
Sucha Beskidzka
2
Przedsiębiorcy z terenu Suchej Beskidzkiej mogą składać wnioski o odroczenie płatności.
Sucha Beskidzka
0
Jak każda biblioteka w Polsce, suska książnica pozostaje nieczynna do odwołania. Czytelnicy mają możliwość skorzystania z zasobów elektronicznych dostępnych w Bibliotece Suskiej. Jedną z takich opcji jest IBUK Libra – wirtualna czytelnia dostępna całą dobę. Ponad tysiąc książek bez wychodzenia z domu. W księgozbiorze znajdują się znane powieści m.in. Remigiusza Mroza czy Sary J. Maas, utwory literackie naszej noblistki, Olgi Tokarczuk czy seria Baśniobór, uwielbiana przez najmłodszych czytelników.
Sucha Beskidzka
0
W związku z sytuacją epidemiczną nasz Szpital stoi przed olbrzymim wyzwaniem. Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych pacjentów i personelu, przygotowujemy się na każdą ewentualność.
Sucha Beskidzka
2
W dniach 25, 26 i 27 marca będą zbierane w Suchej Beskidzkiej odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz odpady niebezpieczne.
Sucha Beskidzka
6

Pomimo próśb i apeli o ograniczenie wizyt w Urzędzie Miasta w sprawach mniej ważnych w okresie rozwijającej się epidemii, nie wszyscy mieszkańcy  potraktowali problem z należytą powagą. W związku z powyższym w trosce o zdrowie mieszkańców i pracowników samorządowych, Urząd Miasta w Suchej Beskidzkiej od dnia 23 marca br. aż do odwołania zostaje zamknięty i przechodzi w tryb pracy wewnętrznej.

Sucha Beskidzka
0
Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną, w trosce o bezpieczeństwo pacjentów, jak i personelu medycznego, prosi się o rozsądne korzystanie z usług laboratoryjnych, tzn.: wyłącznie w przypadku, w którym sytuacja zdrowotna pacjenta wymaga bezwzględnego potwierdzenia poprzez diagnostykę laboratoryjną.
Sucha Beskidzka
2
Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną, mając na uwadze bezpieczeństwo pacjentów, jak i personelu medycznego, wprowadzono zmiany organizacyjne w funkcjonowaniu Przychodni Specjalistycznej.
Sucha Beskidzka
0
W związku z nowymi okolicznościami wynikającymi z wprowadzenia przez władze państwowe stanu epidemicznego informujemy o konieczności dokonania zmian w organizacji uroczystości pogrzebowych św. Pamięci Tadeusza Dąbrowskiego.