Sucha Beskidzka
Sucha Beskidzka
5

Wszelkie działania i inicjatywy podejmowane przez samorząd Suchej Beskidzkiej mają na celu dobro mieszkańców i ciągłe podnoszenie poziomu życia, poprzez realizację polityki zrównoważonego rozwoju. Działania te są dostrzegane i doceniane między innymi przez ogólnopolskie gremia. Gmina od lat zajmuje czołowe pozycje w rankingach i plebiscytach. Potwierdza to również tegoroczne wyróżnienie w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego, przyznane miastu podczas konferencji zorganizowanej 15 października w gmachu Sejmu RP. W kategorii gmin miejskich Sucha Beskidzka została sklasyfikowana na 7. miejscu co po raz kolejny potwierdza, że należy do grona najlepszych i najdynamiczniej rozwijających się gmin w Polsce.

Sucha Beskidzka
0

Od 12 października w suskiej Galerii Sztuki Zamek można oglądać obrazy Czesława Pyrgiesa. Wystawa czynna będzie do końca października.

Sucha Beskidzka
17

Jeszcze w tym roku na zostać wykonany I etap robót remontowo konserwatorskich zabytkowego budynku oranżerii zlokalizowanego w Zespole Zamkowo - Parkowym w Suchej Beskidzkiej.

Sucha Beskidzka
11
Już za kilka dni rozpocznie się gruntowny remont głównych ulic miasta tj. ul Adama Mickiewicza oraz ul Józefa Piłsudskiego. Liczne interwencje Burmistrza Miasta Stanisława Lichosyta w tej sprawie w Zarządzie Dróg Wojewódzkich oraz Zarządzie Województwa Małopolskiego wspierane przez radnego Sejmiku Wojewódzkiego Marka Habera okazały się skuteczne.
Sucha Beskidzka
3

W piątkowy wieczór 5 października o godz. 18.00 w Sali Rycerskiej Suskiego Zamku miało miejsce otwarcie wystawy grafiki, rzeźby i rzemiosła artystycznego z kolekcji Marii i Emila Zegadłowiczów pt. „Miłość do człowieka – Miłość do sztuki – Miłość do natury”.

Sucha Beskidzka
84

Po raz kolejny zostaje potwierdzone, że Sucha Beskidzka stwarza bardzo dobre warunki do życia i inwestowania utrzymując przy tym wysokie tempo rozwoju. Świadczą o tym wyniki badań przeprowadzone przez Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji oraz Urząd Statystyczny w Krakowie w opracowanym i opublikowanym przez nich kilka dni temu Rankingu Gmin Małopolski. Sucha Beskidzka została sklasyfikowana na wysokiej 6 pozycji w całej Małopolsce.

Sucha Beskidzka
75
Od kilku dni w Suchej Beskidzkiej mówiło się o tym, że może odbyć się debata kandydatów na Radnych oraz przede wszystkim kandydatów na Burmistrza, czyli Stanisława Lichosyta oraz Jacka Stopy. Zaproszenie do debaty wystosował komitet reprezentujący obecnego Burmistrza. Opozycja jednak odmówiła.
Sucha Beskidzka
1

W dniach 19-21 września Nadleśnictwo Sucha objęte zostało kontrolą przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Krakowie, Oddział w Suchej Beskidzkiej.

Sucha Beskidzka
0

Suski Szpital Rejonowy otrzymał pożyczkę na modernizację systemu grzewczego. Za 1 440 102,84 zł. zostanie zlikwidowany kocioł gazowy parowy o mocy 2 600 kW w miejsce którego zostanie zamontowany kocioł gazowy wodny o mocy 2 500,00 kW, co pozwoli na zmniejszenie zużycia gazu o 130 192 m3/rok (25,75 %).

Sucha Beskidzka
32

W minioną niedzielę w zamkowej scenerii suskiego zamku odbył się wyjątkowy koncert uświetniający 100 lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas wydarzenia można było usłyszeć piękne pieśni patriotyczne, między innymi „Biały Krzyż” w wykonaniu samego Bogusława Morki.