Sucha Beskidzka
Sucha Beskidzka
2
Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka Stanisław Lichosyt oraz dyrektor Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej Andrzej Peć zapraszają 24 listopada o godz. 16.30 na otwarcie nowej wystawy czasowej - „W szkolnej ławie. Dzieje oświaty w Suchej Beskidzkiej” (Sala Rycerska Zamek Suski).
Sucha Beskidzka
0
Poświęcenie, determinacja oraz duże umiejętności techniczne pozwalają koszykarzom ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Suchej Beskidzkiej uzyskiwać bardzo dobre rezultaty. Wczoraj prowadzona przez Piotra Staszaka drużyna sięgnęła po brązowy medal mistrzostw województwa w odmianie 3x3.
Sucha Beskidzka
0
W najbliższą niedzielę przy kościele parafialnym w Suchej Beskidzkiej odbędzie się kiermasz ciast, zabawek i rękodzieła. Organizatorzy zbierają środki dla Oliwiera z Wadowic, który choruje na SMA i walczymy o najdroższy lek swiata - 10mln. Szczegóły na plakacie.
Sucha Beskidzka
0
14 listopada, już po raz 18, obchodziliśmy w Polsce Dzień Czystego Powietrza. Inicjatorem w naszym kraju była Fundację Arka z Bielska-Białej działająca m.in. na rzecz jakości powietrza. Z tej okazji uczniowie z suskich szkół podstawowych wraz z dziećmi z Miejskiego Przedszkola Samorządowego aktywnie włączyli się w obchody Dnia Czystego Powietrza.
Sucha Beskidzka
0
W związku ze Świętem Niepodległości 11-stego listopada Przedszkole Samorządowe w Suchej Beskidzkiej wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.
Sucha Beskidzka
0
"Lanckorona. Studium nocy", to tytuł najnowszej wystawy fotograficznej autorstwa Artura Brockiego, która będzie prezentowana w Galerii Sztuki-Zamek od 17 listopada. Wystawa rozpocznie się wernisażem o 18:00.
Sucha Beskidzka
0
Gmina Sucha Beskidzka przystąpiła do zakupu paliwa stałego z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych zlokalizowanych na terenie miasta.
Sucha Beskidzka
0
Samorząd Suchej Beskidzkiej od lat prowadzi sukcesywnie działania, których celem jest dynamiczny, ale zarazem stabilny i trwały rozwój miasta. Potwierdzeniem faktu, że obrany kierunek jest słuszny, a podejmowane kroki skuteczne są wyniki corocznego „Rankingu Zrównoważonego Rozwoju”, opracowywanego przez Politechnikę Warszawską przy współpracy z Sejmową Komisją Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Fundacją Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska". 7 listopada podczas konferencji „Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego” w Sejmie RP uroczyście ogłoszono wyniki jego tegorocznej edycji. Kolejny rok z rzędu Sucha Beskidzka została sklasyfikowana w czołówce samorządów w Polsce. Wyróżnienie odebrał Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka Stanisław Lichosyt.
Sucha Beskidzka
0

29 października na sali widowiskowej Centrum Kultury i Filmu wystąpiła Ziębicka Orkiestra Mandolinistów wraz z zaproszonymi gośćmi. To było wyjątkowe wydarzenie, gdyż muzycy zagrali koncert, który jednocześnie był podkładem muzycznym do emitowanego równolegle na ekranie filmu niemego "Frankenstein" z 1910 roku.

Sucha Beskidzka
0
W najbliższy piątek, będziemy świętować 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tradycyjnie w tym szczególnym dniu na terenie miasta zorganizowane zostaną uroczystości patriotyczne, na które zapraszają Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka Stanisław Lichosyt, Starosta Suski Józef Bałos oraz Proboszcz Parafii pw. NNMP w Suchej Beskidzkiej ks. Wiesław Popielarczyk.