Bystra Sidzina
Bystra Sidzina
0
Gmina Bystra-Sidzina  przystąpiła do realizacji projektu „Nauka jazdy na nartach dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Bystra-Sidzina” mającego na celu zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży z terenu gminy  Bystra-Sidzina w ramach zajęć pozalekcyjnych, poprzez aktywną rekreację ruchową, promocję bezpieczeństwa na stokach narciarskich oraz jazdę w kasku. 
Bystra Sidzina
0
Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego to wspaniała rocznica . Ożywają wspomnienia, wracają chwile i obrazy, mieniące się swoistym blaskiem. Każdy jubileusz jest okazją żeby świętować, ale Złote Gody to jubileusz niezwykły - tak, jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli ze sobą pół wieku.
Bystra Sidzina
1
OBWIESZCZENIE KOMISARZA WYBORCZEGO W NOWYM SĄCZU II z dnia 1 lutego 2021 r. o wynikach wyborów uzupełniających do Rady Gminy Bystra-Sidzina przeprowadzonych w dniu 31 stycznia 2021 r.
Bystra Sidzina
4
Uczestnicy projektu budowy 122 oczyszczalni przydomowych, którzy wpłacili swój udział mogą zgłaszać się do urzędu gminy po zwrot wpłaconych środków. Po podpisaniu stosownego aneksu i podaniu numeru konta bankowego wpłacony udział zostanie zwrócony.
Bystra Sidzina
1
Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 26.11.2020 r., od 30.11.2020 r. (poniedziałek) Gminna Biblioteka Publiczna w Sidzinie oraz filia w Bystrej Podhalańskiej wznowiły swoją działalność.
Bystra Sidzina
0
Stypendia Wójta Gminy Bystra-Sidzina mają na celu wspieranie uzdolnionych uczniów/studentów z terenu Gminy, którzy osiągając sukcesy promują Gminę Bystra - Sidzina  także poza jej granicami. Stypendia mają zachęcić młodzież do inwestowania w siebie, a jednocześnie są wyróżnieniem dla najlepszych.
Bystra Sidzina
0
W Sidzinie (Wielka Polana) dobiegają końca prace związane z modernizacją drogi gminnej prowadzącej od drogi powiatowej, obok kaplicy, aż do szlabanu.
Bystra Sidzina
0
W październiku br. podpisana została umowa z Marszałkiem Województwa Małopolskiego na dofinansowanie budowy 122 przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Bystra-Sidzina.
Bystra Sidzina
0
Z głębokim smutkiem przekazujemy wiadomość o śmierci śp. Stanisława Jaromina – Radnego Rady Gminy Bystra-Sidzina VI, VII i VIII kadencji. Społecznika i długoletniego samorządowca zaangażowanego w sprawy Gminy Bystra-Sidzina i jej mieszkańców.
Bystra Sidzina
0
13 października 2020 r. - minęła 76 rocznica pacyfikacji Hali Malinowej w Sidzinie. W czasie II wojny światowej osiedle Maliny było zapleczem dla oddziałów partyzanckich. Niemcy, by zlikwidować ich zaplecze, dokonali pacyfikacji osiedla Malinowo, na którym spalili wszystkie domy.