Bystra Sidzina
Bystra Sidzina
0
25 sierpnia odbyła się uroczystość odsłonięcie pomnika upamiętniającego mieszkańców Bystrej Podhalańskiej poległych w latach 1914-1920.
Bystra Sidzina
3
Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej rozpoczęło prace związane z inwestycją polegającą na przebudowie mostu w ciągu drogi powiatowej w Sidzinie Górnej na styku roli Majowej i Czarnowej.
Bystra Sidzina
0
Urząd Gminy Bystra-Sidzina zaprasza wszystkich mieszkańców zainteresowanych Programem „Czyste Powietrze” na spotkanie z osobami, które doradzą w kwestii możliwych rozwiązań termomodernizacyjnych, czy też pokażą jak wypełnić wniosek do programu.
Bystra Sidzina
0
W związku z rezygnacją Doroty Kowalik z mandatu radnej Gminy Bystra-Sidzina, a także z dotychczasowej funkcji Przewodniczącej Rady Gminy Bystra-Sidzina - 28 lipca 2020 r. -  podczas posiedzenia XV sesji Rady Gminy przeprowadzony został wybór nowego Przewodniczącego Rady, którym wybrany został Krzysztof Drobny.
Bystra Sidzina
0
Klub Sportowy „BYSTRA” w Bystrej Podhalańskiej oraz Klub Sportowy „Dąb” w Sidzinie pozyskały dofinansowanie w kwocie po 10.000,00 zł z Ministerstwa Sportu w ramach programu „Klub 2020”.
Bystra Sidzina
3
Co roku w  gminie Bystra-Sidzina odbywają się się zbiórki odpadów wielkogabarytowych, opon z samochodów osobowych oraz zużytego sprzętu elektronicznego.
Bystra Sidzina
0
Noc Muzeów to impreza kulturalna, polegająca na udostępnianiu zwiedzającym muzeów, galerii i instytucji kultury, w wybranym dniu, w godzinach nocnych. To wyjątkowy czas, kiedy muzea w całej Polsce udostępniają oglądającym swoje wnętrza, zazwyczaj całkowicie za darmo.
Bystra Sidzina
0
W maju w Gminie Bystra-Sidzina odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych.
Bystra Sidzina
0
Wójt Gminy Bystra-Sidzina ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na wymianę niskowydajnych pieców na kotły ekologiczne.
Bystra Sidzina
1
Na podstawie ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, w związku z istniejącym stanem zagrożenia epidemiologicznego zarząd cmentarza komunalnego w Bystrej Podhalańskiej wprowadza następujące zasady: