Bystra Sidzina
Bystra Sidzina
0
Przez najbliższe dwa tygodnie istnieje możliwość śledzenia zanieczyszczenia powietrza na terenie Gminy Bystra-Sidzina. Pomoże to w jakimś stopniu zobrazować wielkość zanieczyszczenia powietrza jakie panuje na terenie  Gminy.
Bystra Sidzina
0
22 listopada 2018 r. odbyła się inauguracyjna I sesja Rady Gminy Bystra-Sidzina w kadencji 2018-2023. Sesja poprzedzona została mszą św. odprawioną w Kościele Parafialnym w Bystrej Podhalańskiej, w intencji nowych władz samorządowych, pracowników urzędu  i mieszkańców gminy.
Bystra Sidzina
18
W najbliższy czwartek - 1 listopada wolontariusze Stowarzyszenia Małopolscy Patrioci będą zbierać środki na rzecz działalności Fundacji im. Kazimierza Wielkiego oraz Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Obecni będą na cmentarzach w Sidzinie, Bystrej oraz Krakowie.
Bystra Sidzina
0
Początek roku szkolnego to często dość stresujący czas dla uczniów. Dlatego też bardzo ważne jest, aby ten ważny okres mogli spędzić w bardzo dobrych warunkach. Tak tez się stało w Szkole Podstawowej w Bystrej Podhalańskiej, gdzie kolejny rok nauki dzieci rozpoczęły pośród nowych okien i drzwi zarówno w klasach lekcyjnych, jak i w części sportowej.
Bystra Sidzina
10

W minioną niedzielę, w Bystrej Podhalańskiej miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Mieszkańcy gminy i goście upamiętnili 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, VIII Rocznicę zawiązania działalności Stowarzyszenia Małopolscy Patrioci oraz rocznicę pomnika postawionego w Bystrej Podhalańskiej ku czci żołnierzy walczących o niepodległość naszej Ojczyzny. Patronat honorowy nad uroczystością objął Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

Bystra Sidzina
0
Statystyki NIK pokazują, że tylko w latach 2014-2016 z powodu zniszczeń w województwie małopolskim wykreślono z rejestru zabytków aż 10 drewnianych obiektów. Największym wyzwaniem dla zarządców drewnianych obiektów są niewystarczające zabezpieczenia przed pożarem oraz brak przeglądów technicznych, a to wynika z braku funduszy. W ramach projektu „Skansenova – systemowa opieka nad dziedzictwem w małopolskich muzeach na wolnym powietrzu” na ratowanie zabytków przeznaczono rekordową kwotę prawie 14 mln złotych, które pozwoliły na przeprowadzenie prac budowlanych i konserwatorskich w 9 małopolskich skansenach. W większości obiektów prace są już na ukończeniu. Remonty sfinansowano ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu Województwa Małopolskiego i jednostek samorządu.
Bystra Sidzina
1

W związku z rozpoczęciem budowy ronda na skrzyżowaniu dróg: Osielec-Jordanów-Sidzina w Bystrej Podhalańskiej została wprowadzona zmiana organizacji ruchu.

Bystra Sidzina
0

Co roku w Sidzinie pierwsza niedziela lipca nieodłącznie związana jest z drewnem, które od pokoleń stanowi podstawę bytu wielu rodzin zamieszkujących miejscowość.

Bystra Sidzina
1

W piątek, tj. 25 maja 2018r. zgodnie z Kalendarzem Profilaktycznym działań  „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”,  nad którymi patronat honorowy objął MSWiA, przypadał Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego.

Bystra Sidzina
0

Pomnik na Malinowej Hali w Sidzinie jest cennym symbolem historii naszego regionu. Niestety uległ zniszczeniu, przez czyjąś nieostrożność. Na szczęście sympatycy oraz członkowie Stowarzyszenia Małopolscy Patrioci, po otrzymaniu informacji o zdarzeniu postanowili pomnik odnowić.