Bystra Sidzina
Bystra Sidzina
0
Stypendia Wójta Gminy Bystra-Sidzina mają na celu wspieranie uzdolnionych uczniów/studentów z terenu Gminy, którzy osiągając sukcesy promują Gminę Bystra - Sidzina  także poza jej granicami. Stypendia mają zachęcić młodzież do inwestowania w siebie, a jednocześnie są wyróżnieniem dla najlepszych.
Bystra Sidzina
0
W Sidzinie (Wielka Polana) dobiegają końca prace związane z modernizacją drogi gminnej prowadzącej od drogi powiatowej, obok kaplicy, aż do szlabanu.
Bystra Sidzina
0
W październiku br. podpisana została umowa z Marszałkiem Województwa Małopolskiego na dofinansowanie budowy 122 przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Bystra-Sidzina.
Bystra Sidzina
0
Z głębokim smutkiem przekazujemy wiadomość o śmierci śp. Stanisława Jaromina – Radnego Rady Gminy Bystra-Sidzina VI, VII i VIII kadencji. Społecznika i długoletniego samorządowca zaangażowanego w sprawy Gminy Bystra-Sidzina i jej mieszkańców.
Bystra Sidzina
0
13 października 2020 r. - minęła 76 rocznica pacyfikacji Hali Malinowej w Sidzinie. W czasie II wojny światowej osiedle Maliny było zapleczem dla oddziałów partyzanckich. Niemcy, by zlikwidować ich zaplecze, dokonali pacyfikacji osiedla Malinowo, na którym spalili wszystkie domy.
Bystra Sidzina
1
We wrześniu zakończone zostały prace związane z remontem głównej alejki na cmentarzu komunalnym w Bystrej Podhalańskiej. Dotychczasowy stan nawierzchni tego odcinka znacząco odbiegał od powstałych w 2018 roku pobocznych alejek.
Bystra Sidzina
0
25 sierpnia odbyła się uroczystość odsłonięcie pomnika upamiętniającego mieszkańców Bystrej Podhalańskiej poległych w latach 1914-1920.
Bystra Sidzina
3
Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej rozpoczęło prace związane z inwestycją polegającą na przebudowie mostu w ciągu drogi powiatowej w Sidzinie Górnej na styku roli Majowej i Czarnowej.
Bystra Sidzina
0
Urząd Gminy Bystra-Sidzina zaprasza wszystkich mieszkańców zainteresowanych Programem „Czyste Powietrze” na spotkanie z osobami, które doradzą w kwestii możliwych rozwiązań termomodernizacyjnych, czy też pokażą jak wypełnić wniosek do programu.
Bystra Sidzina
0
W związku z rezygnacją Doroty Kowalik z mandatu radnej Gminy Bystra-Sidzina, a także z dotychczasowej funkcji Przewodniczącej Rady Gminy Bystra-Sidzina - 28 lipca 2020 r. -  podczas posiedzenia XV sesji Rady Gminy przeprowadzony został wybór nowego Przewodniczącego Rady, którym wybrany został Krzysztof Drobny.