Bystra Sidzina
Bystra Sidzina
1
W zapowiadanej na terenie gminy Bystra-Sidzina akcji pod nazwą “Posprzątajmy Małopolskę na wiosnę” udział wzięli pracownicy urzędu wraz z Wójtem gminy oraz przedstawiciele Rady Gminy.
Bystra Sidzina
0
29 kwietnia br. na terenie gminy Bystra-Sidzina odbędzie się akcja pod nazwą “Posprzątajmy Małopolskę na wiosnę”.
Bystra Sidzina
0
Co roku w gminie Bystra-Sidzina odbywa się zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Porównując ilość tego typu odpadów zebranych w tym roku, można zauważyć, że jest ich zdecydowanie więcej niż w latach wcześniejszych. Szacunkowy koszt tegorocznej zbiórki wynosi 246 000 złotych, a ilość zebranych gabarytów to 261 ton, co stanowi rekord dotychczasowych zbiórek.
Bystra Sidzina
3
Okres wiosenny, to zazwyczaj początek realizacji zaplanowanych wcześniej inwestycji. Podobnie jest w gminie Bystra-Sidzina, za sprawą środków jakie udało się pozyskać z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.
Bystra Sidzina
0
Ważna dla mieszkańców idea utworzenia władz terytorialnych, zdolnych do samodzielnego określania celów rozwoju lokalnego, a także prowadzenia własnej polityki w tym zakresie, zmaterializowała się dokładnie 30 lat temu, 1 kwietnia 1992 roku, kiedy rozpoczęła w pełni swoje funkcjonowanie Gmina Bystra-Sidzina. We wcześniejszych miesiącach trwało formowanie się władz nowej gminy i przygotowania do przejmowania postawionych przed nią kompetencji.
Bystra Sidzina
0
Dziś odbyła się XXXI sesja Rady Gminy Bystra-Sidzina. Podczas obrad ślubowanie złożyła nowo wybrana radna.
Bystra Sidzina
1
Kolejne umowy na dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg podpisane.
Bystra Sidzina
0
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0, to jeden z najważniejszych i największych programów wieloletnich Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki, Biblioteką Narodową, Instytutem Książki oraz Narodowym Centrum Kultury.
Bystra Sidzina
0
14 marca 2022 r., w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bystrej Podhalańskiej odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
Bystra Sidzina
0
Laboratoria Przyszłości – 60 % środków otrzymanych w ramach programu, zostało już wykorzystane przez szkoły podstawowe w gminie Bystra-Sidzina.