Bystra Sidzina
Bystra Sidzina
0
Na terenie Gminy Bystra-Sidzina odbyła się akcja „Sprzątanie świata”.
Bystra Sidzina
0

To będzie wielka atrakcja dla turystów. Zapach chleba unoszący się w Skansenie w Sidzinie.

Bystra Sidzina
1

W piątek w Gminie Bystra-Sidzina odbyły się eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Bystra Sidzina
0

Gmina Bystra-Sidzina zakwalifikowała się do realizacji projektu Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego pn: „Szkolny Klub Sportowy” na rok 2018. Projekt realizowany jest na zlecenie Ministra Sportu i Turystyki.

Bystra Sidzina
1

W okresie tegorocznych ferii zimowych, już po raz trzeci w Gminie Bystra-Sidzina wystartował projekt „Jeżdżę z głową”. Zajęcia odbywały się  na stoku narciarskim „BESKID” w Spytkowicach i mały  na celu organizację nauki jazdy na nartach zjazdowych dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy.

Bystra Sidzina
2

4 marca serdecznie zapraszamy do kościoła św. Mikołaja w Sidzinie, gdzie o godzinie 11:00 rozpoczną się Gminne uroczystości poświęcone Żołnierzom Wyklętym.

Bystra Sidzina
1

W lutym został rozstrzygnięty przetarg  na termomodernizację szkół w Gminie Bystra-Sidzina. Wszystkie niezbędne prace w Szkole w Bystrej Podh. wykona firma NOVUM z Krosna, z kolei w Szkole w Sidzinie  firma PROFES z Rabki-Zdroju. Już w marcu firmy rozpoczną przygotowanie do prac, m.in. na swoje potrzeby wykonają inwentaryzacje budynków, aby z początkiem wiosny rozpocząć prace termomodernizacyjne. Zakończenie inwestycji jest zaplanowane na październik br.

Bystra Sidzina
23

Już po raz trzeci Małopolscy Patrioci zorganizowali w Sidzinie wydarzenie mające na celu upamiętnienie Pacyfikacjię Wsi Sidzina.

Bystra Sidzina
3

W niedzielę w budynku OSP w Sidzinie przeprowadzono Akcję Krwiodawstwa.

Bystra Sidzina
2

Od kilku dni w domach podłączonych do kanalizacji w Bystrej Podhalańskiej, którą zarządza Spółka Wodna Wodociągowo - Kanalizacyjna "Mostów" płynie woda, której jakość (delikatnie mówiąc) pozostawia wiele do życzenia. Sytuacji nie poprawia nawet użycie filtrów uzdatniających wodę, z których korzystają mieszkańcy w swoich domach...