Jordanów
Jordanów
0
Już w ten weekend 18-19 sierpnia 2018 zapraszamy do Jordanowa. W programie między innymi koncert Tomasza Niecika, zespołu Voyager, bieg jordanowski, wystawa makiet kolejowych, turniej szachowy i wiele innych wydarzeń i atrakcji. ZAPRASZAMY!
Jordanów
0

W niedzielę  w kościele pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Łętowni będzie można wysłuchać koncertu „Staropolskie pieśni maryjne i utwory organowe” w wykonaniu Wiktorii Bisztygi – sopran i Marka Stefańskiego – organy.

Jordanów
0
Takiego wydarzenia jeszcze w naszym powiecie nie było. Zostań świadkiem spektakularnej rekonstrukcji historycznej - na własne oczy zobacz przebieg bitwy o Wysoką. To jedno z najważniejszych wojennych wydarzeń ziemi jordanowskiej. Przekonaj się, jak polscy żołnierze z 10 Brygady Kawalerii płk. dypl. Stanisława Maczka stawiali czoła obcym najeźdźcom, broniąc niepodległości ojczyzny.
Jordanów
0
W sobotę 28 lipca 2018 dotarła smutna wiadomość o śmierci Kory Jackowskiej, wokalitki zespołu Maanam. Mało kto zna jej historię z dzieciństwa. Kora, czyli Olga Aleksandra Sipowicz prawie 5 lat mieszkała w Jordanowie.
Jordanów
1

Oddzielanie żółtka od białka, latający dywan czyli slalom na kocu, rzuty piłką do butelek z wodą, slalom gigant, szukanie skarbu, dworski strecz, wytnij gumę!, mundial po naszemu, slalom z taczką i kelner z jajami – to konkurencje tegorocznego IX Turnieju Wsi o Puchar Wójta Gminy Jordanów, który odbył się w niedzielę 15 lipca br. w Toporzysku.

Jordanów
2

08 lipca 2018 r. na płycie boiska KS Świt w Osielcu odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze zorganizowane przez Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Jordanowie. W zmaganiach wzięło udział 8 drużyn z terenu Gminy i Miasta Jordanów / 7 męskich oraz jedna żeńska/ oraz 2 drużyny / męska i żeńska/ z Gminy Bystra-Sidzina.

Jordanów
0

Osoby korzystające z przejazdu na tak zwanych Miedzywodach w Toporzysku, proszone są o pilny kontakt z Zakładem Linii Kolejowych.

Jordanów
7

W czasie XXXIII sesji Rady Gminy Jordanów, radni podjęli szereg uchwał. Do najważniejszych należało zatwierdzenie sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy Jordanów za rok 2017 oraz udzielenie Wójtowi Gminy Jordanów,  Stanisławowi Pudo absolutorium z tytułu wykonania budżetu Gminy za 2017 rok.

Jordanów
4
27 maja zapraszamy na uroczystość obchodów 85-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Bystrej Podhalańskiej i 60-lecia Orkiestry OSP. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Long & Junior!
Jordanów
1

Podczas piątkowej sesji Rady Miasta Jordanów Leszek Zegzda z zarządu województwa przekazał umowę gwarancyjną na przyznanie dofinansowania na kwotę 7,4 mln zł dla Jordanowa z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.