Maków Podhalański
Maków Podhalański
0

W dniach 07-14.10.2023 r. będzie realizowany Lokalny Międzysektorowy Program Przeciwdziałania Negatywnym Skutkom Spożywania Alkoholu „Tydzień dla Rodziny”. To już drugie takie wydarzenie. W ubiegłym roku również mieliśmy przyjemność realizować ten Program. „Tydzień dla Rodziny” to autorski program GKPiRPA, którego celem jest przeciwdziałania negatywnym skutkom spożywania alkoholu.

Maków Podhalański
0
IX wydanie ogólnopolskiej Nocy Bibliotek odbędzie się w sobotę 7 października 2023 r.
Maków Podhalański
0
Makowscy policjanci zatrzymali 64-letniego mieszkańca powiatu suskiego, podejrzewanego o zniszczenie plakatów wyborczych na terenie Makowa Podhalańskiego. Mundurowi ustalają, czy to również on jest odpowiedzialny za zniszczenie innych plakatów wyborczych. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.
Maków Podhalański
0
W Małopolsce jest blisko 90 gmin, w których zidentyfikowano grunty po byłych Państwowych Gospodarstwach Rolnych. Tu szczególnie potrzebna jest pomoc. Taką szansę dał Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych i jego specjalne nabory skierowane do samorządów, w których funkcjonowały PGR-y. Dedykowane dla nich edycje to szansa na rozwój i stymulację rozwoju gospodarczego, a dla mieszkańców podnoszenie jakości życia. Dzięki edycji szóstej do Małopolski trafi prawie 209 mln zł na 87 inwestycji! Niemal 62 mln zł z tej puli to środki dla jednostek z powiatów: chrzanowskiego, myślenickiego, oświęcimskiego, suskiego i wadowickiego – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
Maków Podhalański
0
Miejsce - Osiedle Jurki (Maków Podhalański).
Maków Podhalański
0

Organizatorzy: Oddział PTTK w Suchej Beskidzkiej oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Makowie Podhalańskim.

Maków Podhalański
0

Wszystkim miłośnikom książek dziecięcych i bibliotek kampania ,,Mała książka – wielki człowiek” jest z pewnością bardzo dobrze znana! Już od października w makowskiej bibliotece i jej filiach na dzieci w wieku 4–6 lat czekać będą specjalne Wyprawki Czytelnicze. Pokochany przez Małych Czytelników i ich rodziców Krasnal w Krzywej Czapce powróci w tegorocznej edycji projektu do bibliotek, by swoimi opowieściami skraść serca kolejnego pokolenia przedszkolaków.

Maków Podhalański
0
Pijany 53-letni kierowca volkswagena chciał odjechać ale uniemożliwili mu to przechodnie. Mężczyzna został zatrzymany przez wezwanych na miejsce policjantów. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna będzie się tłumaczył przed sądem.
Maków Podhalański
0

Burmistrz Makowa Podhalańskiego oraz Makowskie Centrum Kultury w Makowie Podhalańskim zapraszają na Makowskie Święto Miodu, które odbędzie się w sobotę 7 października 2023.

Maków Podhalański
0
13 września 2023 r., około godziny 13:30, Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej otrzymał zgłoszenie o awarii zbiornika z kwasem solnym w miejscowości Białka.