Stryszawa
Stryszawa
0

Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Hucisku-Pewelce przystąpiła do tegorocznej edycji konkursu „Odblaskowa szkoła”.

Stryszawa
1

Mieszkańcy oraz uczniowie w Stryszawie doczekali się w końcu uroczystego oddania do użytku nowej wielofunkcyjnej hali sportowej, która zastąpiła starą salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej nr 2. Podczas poniedziałkowego wydarzenia dokonano uroczystego przecięcia wstęgi.

Stryszawa
0

Niedzielne popołudnie w Domu Zabawkarza w Stryszawie poświęcono otwarciu wystawy rzeźb i medali wykonanych przez Stanisława Pietrusę, poświęconych Janowi Pawłowi II.

Stryszawa
0

Najbliższe sercu każdego z nas są nasze Małe Ojczyzny”, w których dorastamy, mieszkamy, chodzimy do szkoły i poznajemy pierwszych przyjaciół. Ważne jest, aby poznać specyfikę swojego regionu i tradycję ukształtowaną przez przodków. W szkole w Stryszawie Górnej poświęcono cały dzień, podczas którego tornistry i książki zostały zastąpione elementami kultury regionalnej.

Stryszawa
0

W miniony weekend teren przy Szkole Podstawowej nr 2 w Stryszawie został przeniesiony w magiczny sposób do średniowiecza – czasów rycerskich pojedynków, tańca, barwnych strojów i dawnych zwyczajów.

Stryszawa
0

We wtorek 25 września, do godz. 17 zamknięty będzie most w miejscowości Kuków, na odcinku drogi powiatowej.

Stryszawa
0

Zakrwawione twarze, zabandażowane głowy, widoczne rany na ciele – jednym słowem poruszający i zatrważający widok, a wszystko po to, aby uświadomić kierowcom, jakie skutki może nieść ze sobą niebezpieczna i brawurowa jazda.

Stryszawa
2

W środę odbyły się mecze IV rundy piłkarskiego Pucharu Polski podokręgu Wadowice. W Lachowicach Lachy zagrały z Orłem Ryczów. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów był przeznaczony na zakup nowego domku dla pogorzelców z Lachowic.

Stryszawa
0

Jak co roku w wakacje, zapraszamy wszystkich sympatyków Podbabiogórza oraz miłośników rajdów rowerowych i biegów ulicznych na wydarzenie, które dzięki widowiskowej trasie na długo zapadnie w pamięci uczestników.

Stryszawa
1

Wójt Gminy Stryszawa ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na zadania inwestycyjne z zakresu ochrony środowiska realizowane na zasadach określonych w Regulaminie udzielania osobom fizycznym oraz prawnym dotacji celowej z budżetu Gminy na realizację zadań inwestycyjnych w ramach ,,Planu Gospodarki Niskoemisyjnej Gminy Stryszawa 2015-2020 z horyzontem długoterminowym do 2030 roku”- polegających na zmianie systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym na ogrzewanie proekologiczne.