Stryszawa
Stryszawa
0
W dniach 11 - 12 września 2021 r. Beskidzkie Centrum Zabawki Drewnianej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Stryszawie po raz kolejny włączyło się w obchody Dni Otwartych w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, tym razem pod hasłem „Smaki Dziedzictwa”, organizowanych pod egidą Narodowego Instytutu Kultury.
Stryszawa
0
W Urzędzie Gminy Stryszawa uruchomiony został Punkt Konsultacyjny Programu Czyste Powietrze, który czynny jest w każdą środę w godzinach od 8:00 do 12:00, w każdy czwartek oraz piątek w godzinach od 7:30 do 15:30.
Stryszawa
0
Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie zaprasza do udziału w tegorocznej edycji Dni Dziedzictwa.
Stryszawa
0
29 sierpnia z wielkim hukiem powróciło stryszawskie Święto Zabawki Ludowej. Roczna przerwa, spowodowana pandemią, dała się we znaki nie tylko kulturze, ale i samym mieszkańcom, tak bardzo tęskniącym do tradycyjnego święta, obchodzonego od ponad dwudziestu lat.
Stryszawa
0
W piątek 27 sierpnia 2021 r. w Stryszawie miało miejsce wydarzenie, na które z niecierpliwością czekali mieszkańcy gminy Stryszawa - otwarty został nowo wybudowany budynek Ośrodka Dziedzictwa Kulturowego. Wydarzenie to było zwieńczeniem starań jakie władze Gminy Stryszawa podjęły już w 2013 roku, kiedy to gmina Stryszawa uzyskała pozwolenie na budowę nowej siedziby Gminnego Ośrodka Kultury w Stryszawie.
Stryszawa
0
Organizatorzy zapraszają na Święto Zabawki Ludowej. Impreza odbędzie się 29 sierpnia w Stryszawie. 
Stryszawa
0
W niedzielę, 8 sierpnia Lachowice stały się szkockim uroczyskiem, a to za sprawą koncertu, który miał w miejsce w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła. XII Edycja Beskidzkiego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej zakończyła się właśnie w tym pięknym wnętrzu.
Stryszawa
0
Przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kukowie został postawiony pojemnik w kształcie gaśnicy. Charakterystyczny pojemnik posłuży do zbiórki plastikowych nakrętek, a ostatecznym celem jest pomoc potrzebującym osobom.
Stryszawa
0
W Stryszawie trwają „Letnie warsztaty artystyczne” inspirowane tradycyjnym rękodziełem. Uczestnicy niemal każdego dnia tworzą własne dzieła sztuki, którymi potem mogą chwalić się w swoim otoczeniu.
Stryszawa
0
Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie realizuje projekt pt. „Stryszawa - miejsce z tradycją i klimatem” w ramach Programu EtnoPolska 2021.