Stryszawa
Stryszawa
9

26 listopada 2018r. w budynku Urzędu Gminy w Stryszawie seniorzy z terenu tej gminy spotkali się z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej.

Stryszawa
0
Suscy leśnicy wraz z mieszkańcami stryszawskiego osiedla Roztoki pomogli uwięzionemu w studni borsukowi.
Stryszawa
0

W ostatnim czasie w Hucisku regularnie niszczone są przystanki autobusowe. Nieznani sprawcy postanowili na nich wyrażać swoje poparcie dla drużyn sportowych. Dla Gminy usunięcie bazgrołów to niepotrzebny, a przy tym bardzo kosztowny wydatek.

Stryszawa
4

W Stryszawie rozpoczęto przygotowania do remontu poddasza i dachu budynku dawnej Leśniczówki. Jest to konieczne, aby zmienić sposób wykorzystania poddasza tego zabytkowego budynku na cele kulturalne. Koszt inwestycji to 691 629,18 zł. Dziś już wiemy, że Urząd Gminy uzyskał promesę na dofinansowanie inwestycji.

Stryszawa
0

Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Hucisku-Pewelce przystąpiła do tegorocznej edycji konkursu „Odblaskowa szkoła”.

Stryszawa
1

Mieszkańcy oraz uczniowie w Stryszawie doczekali się w końcu uroczystego oddania do użytku nowej wielofunkcyjnej hali sportowej, która zastąpiła starą salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej nr 2. Podczas poniedziałkowego wydarzenia dokonano uroczystego przecięcia wstęgi.

Stryszawa
0

Niedzielne popołudnie w Domu Zabawkarza w Stryszawie poświęcono otwarciu wystawy rzeźb i medali wykonanych przez Stanisława Pietrusę, poświęconych Janowi Pawłowi II.

Stryszawa
0

Najbliższe sercu każdego z nas są nasze Małe Ojczyzny”, w których dorastamy, mieszkamy, chodzimy do szkoły i poznajemy pierwszych przyjaciół. Ważne jest, aby poznać specyfikę swojego regionu i tradycję ukształtowaną przez przodków. W szkole w Stryszawie Górnej poświęcono cały dzień, podczas którego tornistry i książki zostały zastąpione elementami kultury regionalnej.

Stryszawa
0

W miniony weekend teren przy Szkole Podstawowej nr 2 w Stryszawie został przeniesiony w magiczny sposób do średniowiecza – czasów rycerskich pojedynków, tańca, barwnych strojów i dawnych zwyczajów.

Stryszawa
0

We wtorek 25 września, do godz. 17 zamknięty będzie most w miejscowości Kuków, na odcinku drogi powiatowej.