Stryszawa
Stryszawa
0
W piątek na drodze wojewódzkiej w Stryszawie doszło do groźnego zdarzenia. 64-letnia piesza wtargnęła wprost pod koła jadącego volkswagena.
Stryszawa
0
14 listopada góralska delegacja z Gminnego Ośrodka Kultury w Stryszawie wyruszyła do Milówki, by walczyć o najwyższe miejsca na podium w 30 Posiadach Gawędziarskich oraz 32 Konkursie Gry na Unikatowych Instrumentach Ludowych i Śpiewu Tradycyjnego.
Stryszawa
0
We wtorek 16 listopada przed Szkołą Podstawową w Kukowie stanął specjalny pojemnik – metalowe serce do zbiórki plastikowych nakrętek, które powstało w ramach uczestnictwa uczniów z tej szkoły w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Emocja”.
Stryszawa
0
Dla uczestników warsztatów rzeźbiarskich koniec września i początek października był czasem aktywnych zmagań z drewnem i dłutem. Pod opieką doświadczonego rzeźbiarza Mateusza Gębali dziesięciu adeptów sztuki rzeźbiarskiej uczyło się podstaw w jaki sposób tworzyć różne rzeźby.
Stryszawa
0
GOK w Stryzawie zaprasza na na poplenerową wystawę.
Stryszawa
0
W dniach 11 - 12 września 2021 r. Beskidzkie Centrum Zabawki Drewnianej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Stryszawie po raz kolejny włączyło się w obchody Dni Otwartych w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, tym razem pod hasłem „Smaki Dziedzictwa”, organizowanych pod egidą Narodowego Instytutu Kultury.
Stryszawa
0
W Urzędzie Gminy Stryszawa uruchomiony został Punkt Konsultacyjny Programu Czyste Powietrze, który czynny jest w każdą środę w godzinach od 8:00 do 12:00, w każdy czwartek oraz piątek w godzinach od 7:30 do 15:30.
Stryszawa
0
Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie zaprasza do udziału w tegorocznej edycji Dni Dziedzictwa.
Stryszawa
0
29 sierpnia z wielkim hukiem powróciło stryszawskie Święto Zabawki Ludowej. Roczna przerwa, spowodowana pandemią, dała się we znaki nie tylko kulturze, ale i samym mieszkańcom, tak bardzo tęskniącym do tradycyjnego święta, obchodzonego od ponad dwudziestu lat.
Stryszawa
0
W piątek 27 sierpnia 2021 r. w Stryszawie miało miejsce wydarzenie, na które z niecierpliwością czekali mieszkańcy gminy Stryszawa - otwarty został nowo wybudowany budynek Ośrodka Dziedzictwa Kulturowego. Wydarzenie to było zwieńczeniem starań jakie władze Gminy Stryszawa podjęły już w 2013 roku, kiedy to gmina Stryszawa uzyskała pozwolenie na budowę nowej siedziby Gminnego Ośrodka Kultury w Stryszawie.