Stryszawa
Stryszawa
1
Wójt Gminy Stryszawa ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na zadania inwestycyjne z zakresu ochrony środowiska realizowane na zasadach określonych w Regulaminie udzielania dotacji celowej z budżetu Gminy na dofinansowanie zmiany systemu ogrzewania na proekologiczny budynków mieszkalnych w Gminie Stryszawa w związku z realizacją „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Stryszawa 2015 – 2020 z horyzontem długoterminowym do 2030 roku”.
Stryszawa
0
20 lutego 2020 r. w Gminie Stryszawa odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ph. „Młodzież zapobiega pożarom”. W organizacji konkursu Gminę Stryszawa wsparła Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej.
Stryszawa
0
14.02.2020 r. w Szkole Podstawowej w Kukowie odbyła się XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Do etapu gminnego konkursu zakwalifikowały się trzy drużyny ze szkół z terenu Gminy Stryszawa: drużyna ze Szkoły Podstawowej w Lachowicach, w Krzeszowie oraz w Kukowie.
Stryszawa
0
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu, który był obchodzony 11 lutego 2020 r. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, przeprowadzili spotkania z uczniami Szkół Podstawowych w Lachowicach.
Stryszawa
0
Uwaga mieszkańcy Stryszawy. W piątek mogą wystapić przerwy w dostawie wody.
Stryszawa
1

Gmina Stryszawa niezwłocznie po otrzymaniu dofinansowania do zadania pn.: „Remont drogi gminnej nr 440858K Lachowice Mączne – Kurów” w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych przystąpiła do wyboru wykonawcy zadania. Po podpisaniu umowy z wykonawcą robót firma rozpoczęła prace remontowe.

Stryszawa
0
Wójt Gminy Stryszawa zaprasza i zachęca wszystkich mieszkańców gminy do korzystania z suskiej Krytej Pływalni.
Stryszawa
0
W sobotę, 18 stycznia 2020 o godz. 16.15 w sali widowiskowej OSP Kuków odbył się Koncert Noworoczny. W tym roku wyjątkowy, bo połączony z obchodami Jubileuszu 15-lecia Orkiestry Dętej Gminy Stryszawa. Wcześniej, o godz. 15.00 z tej właśnie okazji w kościele pw. MB Nieustającej Pomocy członkowie orkiestry, ich rodziny, zaproszeni goście oraz wszyscy sympatycy wzięli udział w Mszy św. w intencji orkiestry celebrowanej przez proboszcza parafii ks. Antoniego Kanię.
Stryszawa
1
We wtorek, 14 stycznia tradycyjnie i jubileuszowo, bo po raz dwudziesty w remizie OSP Lachowice odbył się Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda..”.
Stryszawa
0
Przedstawiamy harmonogram zajęć podczas ferii zimowych 2020 w Gminnym Ośrodku Kultury w Stryszawie.