Sport
Piłka nożna
2
Powiat suski 24 dziś serwuje pomidora z Pająkami:) Mało apetyczne? W kuchni zdecydowanie tak, ale w świecie piłki nożnej z pewnością wywiad ten zaspokoi sportowe kubki smakowe. Co prawda jednym zaspokoi, a innym nieco podrażni ale dogodzić wszystkim po prostu się nie da. Zanim przejdziemy do sedna tematu wpierw rozpocznijmy od opisu głównej fotografii. Coś na zasadzie ustnej matury z języka obcego. Od lewej: Szymon Pająk (Mieszko Gniezno), od prawej: Wojciech Pająk (Halniak Maków Podhalański). Postaci drugoplanowe: dojrzałe pomidory. W tle imitacja cegły:)
Piłka nożna
0
Tym razem prześwietlamy pracę arbitrów. O tym jak wygląda ich zajęcie od kuchni, jak znoszą obraźliwe słowa pod ich adresem, co jaki czas spotykają się i jak podnoszą swoje kwalifikacje opowie nam Michał Fidelus. Długoletni bramkarz, człowiek z bagażem doświadczeń, jeden z najbardziej rozpoznawalnych golkiperów w naszym powiecie. Facet z wielkim poczuciem humoru, słynący m.in. z niekonwencjonalnych obron. Mówisz Fidelus, myślisz Dudek – nie chodzi o słynne „Dudek dance” ale o zacne pożegnanie zawodnika, któremu koledzy z zespołu utworzyli słynny tunel dziękując za spędzone lata na boisku.
Piłka nożna
0
Kolejna osoba, która została objęta powiatową lupą to zawodnik młodego pokolenia. 18-latek z wicemistrzostwem Centralnej Ligi Juniorów. Chłopak, którego marzeniem jest gra w Ekstraklasie i jak sam twierdzi jest to cel do osiągnięcia. Do tego jednak potrzeba m.in. czasu i ogromnej pracy zarówno na treningach jak i poza nimi. Na razie wdrapuje się krok po kroku do tego aby osiągnąć szczyt swoich możliwości. Choć z racji swojego nazwiska lepiej zabrzmi, że wspina się po sieci, którą sobie buduje:) Pierwsze sukcesy ma już za sobą, wrota kariery stoją przed nim otworem, a wszystko co najlepsze wydaję się być dopiero przed nim.
Piłka nożna
1
Runda jesienna dobiegła końca, a więc pora na przerwę. Czas ten to idealny moment na podsumowanie pierwszej rudny sezonu piłkarskiego w naszych lokalnych rozgrywkach. Półmetek sezonu pozwala co raz bardziej określić cele poszczególnych drużyn. Na dzień dzisiejszy wiemy, które z nich potencjalnie będą walczyć o awans, a które w przypadku braku odrodzenia będą toczyć batalię o utrzymanie. Piłka nożna jest jednak sportem nieobliczalnym. Przed nami jeszcze runda rewanżowa, a więc wszystko może się odwrócić. Dziś zapraszamy na kilka ciekawostek z rundy jesiennej.
Piłka nożna
0
Sięgnijmy nieco wyżej, a dokładniej przeskoczmy o kilka klas rozgrywkowych w naszym cyklu. Tym razem lupę skierowaliśmy na byłego zawodnika Wisły Kraków – Szymona Witka. Wychowanek Gromu Grzechynia, obecnie gracz IV-ligowej Limanovii Limanowa. Młody, wartościowy, energiczny piłkarz o ogromnym talencie. 24-latek przed którym bramy wysokich lig wcale nie są jeszcze zamknięte. Sam piłkarz uważa, że wszystko jeszcze przed nim.
Piłka nożna
0
Skuteczność, solidność, jedność - to te właśnie cechy zrobiły różnicę podczas sobotniego spotkania Tempo Białki z Relaksem Wysoka. Co prawda nie było gradu goli, finezji w grze czy polotu, ale gospodarze po raz kolejny udowodnili, że są dobrze poukładanym zespołem tworzącym na boisku jedność. Skuteczni z przodu, solidni z tyłu i na co więcej. Wygrać są w stanie z każdym, zrobić na boisku swoje pomimo, że czasami nie idzie również. Wystarczy tylko, że głowa podąża za umiejętnościami.
Piłka nożna
0
Przed nami ostatnia kolejka rudny jesiennej. Kolejka, która skrywa wciąż wiele niewiadomych. Nie zabraknie w niej niczego, a dokładniej meczu o mistrzostwo jesieni, spotkań o ścisłą czołówkę oraz derbowych starć. Część drużyn rozegra również spotkania ku poprawieniu nastroju, część w pogoni za marzeniami, a wszyscy tak na dobrą sprawę zagrają o trzy punkty. W końcu każdy na zbliżającą się przerwę chce zejść z bananem na twarzy:)
Piłka nożna
0
Trzynaste zwycięstwo w tym sezonie odniosła suska Babia Góra. Tym razem po dobrym meczu podopieczni Grzegorza Kmiecika pokonali Sokół Przytkowice 1:0.
Piłka nożna
10
Dzisiejsza historia opowiadać będzie o człowieku, któremu operację towarzyszyły niemal przez całą piłkarską karierę i mimo przeciwności losu po każdej z nich potrafił się podnieść. Zerwane więzadła, uszkodzone i wycięte łąkotki, zablokowane kolana, niesamowity ból, długie, żmudne, wyczerpujące rehabilitacje nie zakończyły jego kariery. Jakim cudem dalej gra w piłkę? A no takim, że zwyciężyła miłość do futbolu, pomógł ogromny charakter, a ambicja to jego drugie imię. Zapraszamy na historię faceta, któremu nic straszne nie jest!
Piłka nożna
0
Półmetek piłkarskich rozgrywek tuż tuż, a więc czas na zrobienie wszystkiego, aby na przerwę zejść z uśmiechem na twarzy. Tabele w pełni wyeksponowały już faworytów do awansu oraz te drużyny, które będą walczyć o swój byt. W lidze okręgowej, Tempo goni szczyt tabeli, aby dać powiatowi upragnioną IV ligę. Arcyważny mecz z liderem rozegra w sobotę. W wadowickiej klasie A fascynująco zapowiada się finisz pomiędzy Babią Górą, a Astrą Spytkowice o mistrza jesieni. Obie niemal bezbłędne, obie z identyczną liczbą punktów, a ponadto w ostatniej kolejce zagrają bezpośrednie spotkanie. Nic dodać nic ująć. Na Podhalu niewiele do lidera traci Jordan, który ma jeszcze w zanadrzu zaległy mecz. W wadowickiej klasie B, peletonowi odjeżdża Błyskawica.