Rozmaitości
Rozmaitości
0
Zapis spotkania z 29.09.2023 - Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej. 
Rozmaitości
0
To było niezwykle ciekawe i miłe dla oka spotkanie z teatrem. W minioną sobotę, 23 września, na deskach sceny sali widowiskowej w Centrum Kultury i Filmu wystąpił Teatr Młodych im. Rudolfa Warzechy ze Stryszowa. Grupa teatralna wystawiła komedię Aleksandra Fredry "Dyliżans".
Rozmaitości
0
Przed siedzibą Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie odbyło się wręczenie promes dla jednostek OSP oraz przekazanie nowych samochodów i sprzętu jednostkom PSP. W uroczystości uczestniczyli: wojewoda małopolski Łukasz Kmita, poseł Elżbieta Duda, poseł Anna Pieczarka, poseł Władysław Kurowski, komendant główny PSP gen. bryg. Andrzej Bartkowiak, małopolski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Piotr Filipek oraz członek Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka.
Rozmaitości
0
Piąta edycja akcji #sadziMY odbędzie się 2 i 3 października. Na wielkie narodowe sadzenie drzew w roku poprzedzającym stulecie istnienia Lasów Państwowych leśnicy przygotowali milion sadzonek. Będzie je można otrzymać we wszystkich nadleśnictwach w Polsce.
Rozmaitości
0
W każdym powiecie (z wyłączeniem miast na prawach powiatu) gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w wyborach do Sejmu i Senatu, otrzyma do 1 miliona złotych dotacji na termomodernizację, remont i wyposażenie remizy strażackiej.
Rozmaitości
0
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył wypłatę czternastych emerytur. We wrześniu 2023 r. do emerytów i rencistów trafiło łącznie blisko 17,5 mld zł.
Rozmaitości
0
W środę (27 września) ZUS i NFZ zapraszają na wspólny dyżur telefoniczny. Dzwoniący będą mogli zapytać o świadczenia dla osób niezdolnych do pracy lub niesamodzielnych oraz o leczenie uzdrowiskowe i zaopatrzenie w wyroby medyczne.
Rozmaitości
0
Serdecznie zapraszamy na kolejny komediowy spektakl teatralny, który już 27 listopada o 18:00 odbędzie się na sali widowiskowej Centrum Kultury i Filmu. Spektakl w wymiennej, choć w każdym układzie gwiazdorskiej obsadzie, zapowiada się świetnie!
Rozmaitości
0
Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Blizny historii. Ślady II wojny światowej w mojej okolicy”.