Dodano dnia 19.07.2021, 09:29
Burze nad powiatem suskim. 41 interwencji strażackich
18 lipca 2021r. na terenie powiatu suskiego odnotowano przejście burz z intensywnym opadem deszczu oraz silnym wiatrem. W następstwie gwałtownego zjawiska atmosferycznego strażacy zostali wezwani do 41 interwencji ratowniczych, związanych z usuwaniem skutków opadów oraz wiatru.
Zgłoszenia do udzielenia pomocy w głównej mierze napływały z terenu gminy Zembrzyce – 20 zdarzeń, gmina Maków Podhalański – 7 zdarzeń, gmina Stryszawa oraz Budzów – 5 zdarzeń, Sucha Beskidzka – 4 zdarzenia. Do organizacji akcji zaangażowano siły z Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej oraz jednostki OSP z terenu powiatu suskiego.

Działania ratownicze strażaków PSP i OSP polegały w głównej mierze na wypompowywaniu wody z zalanych piwnic, usuwaniu powalonych drzew i ich konarów z dróg i budynków, zabezpieczeniu zerwanych linii energetycznych  i innych uszkodzeń w infrastrukturze technicznej.

Z 41 zdarzeń jakie powstały na terenie powiatu suskiego dotyczyły:
- jednego uszkodzenia dachu na budynku mieszkalnym,
- jednego uszkodzenia dachu na budynku gospodarczym,
- 13 zalanych piwnic,
- 19 zalanych dróg lub zatkanych przepustów,
- 7 powalonych drzew na drogi.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image