Dodano dnia 07.09.2021, 08:21
Bystra Podhalańska: Wyremontują drogę i zbudują chodnik
W gminie Bystra-Sidzina planowane są dwie duże inwestycje drogowe.

31 sierpnia 2021 r. Wojewoda Małopolski przyznał gminie Bystra-Sidzina dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na remont drogi gminnej nr K440310 Sidzina - Sidzinka Mała. Remont zostanie przeprowadzony na odcinku drogi gminnej od mostu u Trzopa do Małej Sidzinki. W ramach prowadzonej inwestycji  cześć podbudowy zostanie ustabilizowana cementem, natomiast na prawie trzykilometrowym odcinku położony będzie nowy asfalt. Remont zostanie wykonany do końca czerwca 2022 r. Na inwestycję pozyskano dofinansowanie w wysokości 2 mln zł.


Ponadto gmina wspólnie z Miastem Jordanów oraz Powiatem Suskim zamierza przeprowadzić remont drogi w Bystrej Podhalańskiej od przejazdu kolejowego do skrzyżowania na Mąkaczu. W ramach tej inwestycji dokończony zostanie chodnik oraz oświetlenie na całej długości tego odcinka drogi. W celu pozyskania środków na realizację zadania Powiat Suski jako zarządca drogi złożył wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg z terminem realizacji w przyszłym roku. Wartość inwestycji to 2,5 mln zł.

źródło: UG Bystra-Sidzina

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image