Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 27.05.2017, 10:56
Jak właściwie zadbać o lakier na samochodzie?
Powszechnie wiadomo, że samochód ma przede wszystkim być sprawny i jeździć. Nic bardziej oczywistego. Skoro wyposażono go w cztery koła, kierownicę i skrzynię biegów, powinien toczyć się przed siebie i doprowadzać każdego kierowcę do wyznaczonego celu. Skąd, więc bierze się tak ogromne zainteresowanie tematem pielęgnacji aut?

Różnorodność marek i nowych modeli samochodów wchodzących na rynek przez lata sprawiła, że oczekiwania względem samochodów rosną i zmieniają się. Kobiety decydując się na kupno samochodu, wybierają ten, który będzie w prowadzeniu delikatny i intuicyjny. Mężczyzna zaś, postawi na funkcjonalność silnika, jakość opon i ich rozmieszczenia na osiach. To właśnie na tym etapie widać główną różnicę w wyborze samochodu. Jest tylko jeden punkt wspólny dla wszystkich kupców aut do codziennego użytku. Samochód powinien być zadbany.

Aby odpowiednio zadbać o samochód, należy zacząć od podstawowych elementów auta. Jednym z nich jest lakier, który pokrywa całą powierzchnię naszych czterech kółek. Jak właściwie zadbać o estetykę i bezpieczeństwo lakieru? Jeśli chodzi o trwałość materiału i kompleksową ochronę, mamy wybór między środkami chemicznymi, które działają od kilku tygodni do nawet kilku lat. Kosmetyki do aut, jakie proponują producenci, to głównie wosk i tak zwane powłoki ceramiczne. Ten drugi środek jest obecnie najlepszą formą ochrony lakieru. Wynika to przede wszystkim z trwałości. Powłoka ceramiczna jest w stanie chronić nasz samochód nawet osiem lat, co sprawia, że samochód jest dłużej estetyczny, a my nie musimy martwić się dodatkowymi kosztami.


Wielu osobom wydaje się, że przekazanie auta specjalistom jest wystarczającym krokiem do ochrony. Oczywiście, specjaliści zajmą się samochodem i w mgnieniu oka zadbają o jakość i estetykę lakieru. Jednak tylko zadbane od podstaw auto jest w stanie efektywnie zareagować na wosk czy powłokę ceramiczną. Najlepiej zabezpieczać lakier wtedy, gdy jest idealnie czysty i wygładzony. Tak, więc rekomenduje się najpierw mycie, czyszczenie a na koniec woskowanie czy pokrycie powłoką. Tylko auto pozbawione resztek starych wosków jest w stanie przyjąć nowy preparat i zadbać o lakier. Co więcej, większości preparatów nie wolno nanosić w pełnym słońcu, ponieważ rozgrzany lakier nie sprzyja przyjmowaniu powłok ochronnych.

Artykuł został opracowany przez specjalistów z firmy Miczek Auto Detailing.