Tradycjami muzycznymi, które będą stanowić przedmiot pracy ogniska działającego przy instytucji będą nauka gry na instrumentach ludowych takich jak skrzypce, basy, dudy i piszczałki oraz poznawanie kultury i zwyczajów regionu Podbabiogórza. W tym roku prowadzona będzie także nauka śpiewu góralskiego.
Program nauczania będzie oparty na zajęciach grupowych (wycieczka do skansenu, lekcje grupowe, spotkania z kapelami, mistrzami tradycji, ekspertem, próby przed koncertem) i zajęciach indywidualnych ze śpiewu i gry na wybranych instrumentach.
Zajęcia będą skierowane do dzieci powyżej 9 roku życia, młodzieży i osób dorosłych z miasta Sucha Beskidzka oraz powiatu suskiego, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności lub rozpocząć grę w regionalnym stylu. Na zajęcia mogą zgłosić się także osoby, które chcą rozpocząć swoją przygodę z tym rodzajem muzyki.
Kandydaci ubiegający się o przyjęcie w celu zapisu zobowiązani są do zgłoszenia się osobiście w recepcji Centrum Kultury i Filmu lub mailowo na adres sekretariat@centrum-kultury.com w terminie do 29 maja 2025 r. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 31 maja w Centrum Kultury i Filmu.
Projekt finansowany ze środków Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca, realizowany w ramach Programu Ogniska Muzyki i Tańca Tradycyjnego.
Źródło: CKiF