Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 26.05.2024, 20:38
Dzień Matki - koncert Cztery Pory Roku.
26 maja (niedziela) 2023 roku o godzinie 18.00 w Makowskim Centrum Kultury miało miejsce niezwykłe wydarzenie muzyczne – koncert  „Cztery pory roku” A. Vivaldiego w wykonaniu Zespołu Instrumentalnego Filharmonii Krakowskiej.

Cztery pory roku to cykl 4 koncertów skrzypcowych. Skomponował je Antonio Vivaldi około roku 1720 w Mantui i wydał w Amsterdamie w 1725 roku z dedykacją czeskiemu hrabiemu Wenzelowi von Morzin, który był mecenasem Vivaldiego.


Są one niezwykle plastyczne, zróżnicowane i barwnie ilustrują zjawiska towarzyszące zmieniającej się aurze. Koncert E-dur (Wiosna) jest radosny, Koncert g-moll (Lato) dźwiękami ukazał słuchaczom skwar i duchotę, Koncert F-dur (Jesień) pozwolił zanurzyć się w beztroskiej zabawie wśród liści leżących na ziemi, a Koncert f-moll (Zima) zobrazował pełnię kontrastów, towarzyszących tej mroźnej porze roku – od trzaskającego mrozu, po spokój towarzyszący leniwym wieczorom przy kominku.


Nasza redakcja miała przyjemność uczestniczyć w tym wspaniałym wydarzeniu. Cudowne nuty, które rozbrzmiały w Makowskim Centrum Kultury przeniosły nasze zmysły na pola pełne kwiatów, gdzie niósł się ptasi świergot i delikatny szmer spadających kropli rosy. Wystarczyła jednak chwila by to wszystko zostało gwałtownie skute nadchodzącym mrozem szalejącej w tle zimowej zawieruchy. To niesłychanie malownicze melodie, pełne ptaków, szemrania strumieni, drżenia z zimna i świszczącego wiatru. Pada deszcz i huczą pioruny burzy! Wszystko to w nutach zapisał Antonio, a Krakowska Filharmonia opowiedziała.Skrzypce - Joanna Konarzewska

Zespół Instrumentalny Filharmonii Krakowskiej:

Skrzypce - Jakub Żurek
Skrzypce - Szymon Naściszewski
Altówka - Marta Czepielowska
Wiolonczela - Michał Dąbek
Kontrabas - Włodzimierz Gazdeczka
Klawesyn - Ewa Jarguz


Autor: powiatsuski24.pl
Foto: powiatsuski24.pl
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image