Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 02.07.2024, 18:12
Gala Muzyki Filmowej na dziedzińcu zamkowym już w najbliższy piątek.
W maju Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej uświetniła swoim występem Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Już w piątek, 5 lipca o godz. 20.00 ponownie zaprezentuje się na dziedzińcu Zamku Suskiego. Tym razem w Koncercie Nadzwyczajnym - Gala Muzyki Filmowej, wydarzeniu otwierającym II Festiwal Artystyczny Urodziny Billy’ego Wildera.

Wśród funkcjonariuszy Straży Granicznej służą także muzycy, reprezentujący formację i Polskę podczas różnych wydarzeń organizowanych w całym kraju i Europie. Muzycy Orkiestry Reprezentacyjnej SG to pełnoprawni strażnicy graniczni - w razie potrzeby odstawiają swoje instrumenty na bok i wypełniają ustawowe zadania formacji.

Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej podczas swoich występów zawsze i wszędzie budzi pełen podziw i szacunek. Są uznawani za swój kunszt, o czym świadczy duża ilość zaproszeń od organizatorów uroczystości patriotycznych, kulturalnych, koncertów oraz festiwali.

Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej jest muzycznym ambasadorem Straży Granicznej w kraju i za granicą. Z powodzeniem i uznaniem prezentuje się na licznych krajowych oraz międzynarodowych festiwalach muzycznych m.in. w Niemczech, Belgii, Danii, Słowacji, Włoszech, Węgrzech, Szwecji, Szwajcarii, Norwegii, Ukrainie, Litwie, Białorusi, Czechach, Francji, Holandii, Szkocji, Anglii, Norwegii oraz w Stanach Zjednoczonych. Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej poszczycić się może liczbą ponad 10 tysięcy koncertów entuzjastycznie oklaskiwanych przez wielomilionową widownię.


Mieszkańcy Suchej Beskidzkiej i goszczący w naszym mieście mieli możliwość zobaczyć jej występ 25 maja podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka. Wysokiej klasy muzycy i soliści wzięli udział w uroczystym przemarszu, a następnie zaprezentowali się w koncercie, połączonym z elementami musztry. Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej podczas swojego występu w brawurowy sposób wykonała utwory z klasycznego repertuaru, ale z równie wielką wprawą i rzadko spotykaną lekkością zagrała znane utwory muzyki rozrywkowej. Dopracowany w najdrobniejszych szczegółach program został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność, która nagrodziła artystów gromkimi brawami. O ich wirtuozerii będzie można ponownie przekonać się w trakcie koncertu 5 lipca, na który wstęp jest wolny.

Podczas piątkowej Gali Muzyki Filmowej Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej pod dyrekcją ppłk SG Leszka Mieczkowskiego zaprezentuje największe przeboje muzyki filmowej i musicalowej znane z takich hitów kinowych jak: „Skyfall”,Pearl Harbor”, „Rocky”, „Mustang z dzikiej doliny”, „Podróże Pana Kleksa” oraz musicali „Cats”, „My Fair Lady” czy „The Greatest Showman”. W Nadzwyczajnym Koncercie muzykom towarzyszyć będą występujące na największych polskich i zagranicznych scenach solistki  Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie: Anna Ozner, Natalia Zabrzeska – Borowiec oraz Iwona Chruślicka, co gwarantuje wysoką jakość interpretacji i artystyczny poziom wykonania utworów. Ich udział w koncercie wzbogaci repertuar o różnorodność stylistyczną i emocjonalną, charakterystyczną dla muzyki filmowej.Foto: Karpacki Oddział Straży Granicznej

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image