Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 02.06.2024, 22:16
Pokazy Laureatów 64. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.
Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej zaprasza na Pokazy Laureatów 64. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. W tym roku już po raz czwarty Sucha Beskidzka staje się częścią tego wielkiego wydarzenia. W dniach 3 oraz 4 czerwca w sali widowiskowej Centrum Kultury i Filmu odbędą się filmowe projekcje laureatów 64. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

3 czerwca 2024 r. (poniedziałek) o godzinie 18:00 odbędzie się projekcja filmu „Drzewa milczą”, który został nagrodzony w kategorii „Film Polski”.

„Drzewa milczą”

Runa, szesnastoletnia Kurdyjka, uciekła z Iraku przed atakami ISIS. Wraz z rodziną utknęła na polsko-białoruskiej granicy, ale w końcu udało jej się dotrzeć do Polski. Musiała jednak dorosnąć w przyspieszonym tempie: po śmierci matki to ona zostaje głową rodziny. Musi teraz zaopiekować się czwórką młodszych braci i ojcem, który nie radzi sobie z narastającymi trudnościami. Film towarzyszy ich niepewnym losom, lecz na pierwszym planie znalazł się portret zwyczajnej i zarazem niezwyczajnej nastolatki. Poznajemy ją bliżej za sprawą animowanych rysunków jej autorstwa. Film bierze udział w konkursie polskim i międzynarodowym.

4 czerwca 2024 r. (wtorek) o godzinie 19:15 wyświetlony zostanie film „Wszystko ma żyć”, który został nagrodzony w kategorii „Nagroda publiczności”.


„Wszystko ma żyć”

Anna już od najmłodszych lat kochała zwierzęta - uczyła biologii w szkole, pracowała w zoo. Jako kobieta szybko zrozumiała, że musi być silna, także fizycznie. W ten sposób w wieku 40 lat rozpoczęła karierę jako trójboistka siłowa i wkrótce została wielokrotną mistrzynią świata i najsilniejszą kobietą na świecie. Wykorzystując potęgę mediów społecznościowych, prowadziła kampanię na rzecz praw zwierząt, zakładała schroniska, szukała nowych rodzin dla dziesiątek bezpańskich psów i kotów. Kiedy w 2022 roku zaczęła się pełnoskalowa inwazja Rosji na Ukrainę, Anna ruszyła na pomoc rannym i porzuconym zwierzętom.

Więcej informacji oraz bezpłatne wejściówki dostępne w linku poniżej:

https://ckifsucha.pl/.../64-krakowski-festiwal-filmowy.../

https://ckifsucha.pl/.../64-krakowski-festiwal-filmowy.../Źródło: CKiF Sucha Beskidzka

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image