Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 03.06.2024, 14:06
Szkoła Podstawowa w Kojszówce - akcja Czytanie na Polanie.

Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Kojszówce przystąpiła do Międzynarodowej Akcji "Czytanie na Polanie. Edycja 2024"  w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".


Książki są bramą, przez którą wychodzisz na ulicę, mówiła Patricia. Dzięki nim uczysz się, mądrzejesz, podróżujesz, marzysz, wyobrażasz sobie, przeżywasz losy innych, swoje życie mnożysz razy tysiąc. Ciekawe, czy ktoś da ci więcej za tak niewiele. Pomagają też odpędzić różne złe rzeczy - samotność i upiory . Czasem się zastanawiam, jak możecie znieść to wszystko wy, którzy nie czytacie - Arturo Pérez-Reverte, Królowa Południa


Książka umożliwia dziecku poznawanie świata. Pomaga w kształtowaniu nowych wyobrażeń i pojęć, przekazuje wiedzę o świecie i ludziach. Poprzez czytanie książki dokonuje się też rozwój intelektualny. Śledzenie fabuły i wiązanie ze sobą wydarzeń kształci myślenie przyczynowo - skutkowe. Dzięki czytaniu dziecko uczy się słuchać i naśladować dźwięki. Gdy dziecko jest nieco starsze, książka utrwala i porządkuje pojęcia o świecie, dostarcza nowych wiadomości, rozbudza ciekawość świata i pomaga zrozumieć siebie i innych.


Wydaje się, że wśród młodych ludzi telewizor i komputer zastąpił jeden z najbardziej cennych sposobów spędzania czasu, jakim jest czytanie  książek. Jak udowadnia Szkoła Podstawowa w Kojszówce, nic bardziej mylnego.


Uczniowe tej szkoły przyłączyli się do akcji "Czytanie na Polanie". Przy sprzyjających warunkach pogodowych młodzi ludzie uzbrojeni w koce, poduszki, leżaki oraz książki udali się na zieloną polanę. Tam zanurzyli się w bezkres światów, które oferowały im przyniesione dzieła literackie. Nasz specjalny wysłannik przemierzył dla was baśniowe krainy i pokonał stwory z owych epopei, by utrwalić to wydarzenie. Dzięki temu możemy wam zaprezentować fotogalerię z tej niezwykłej przygody.


Autor: powiatsuski24.plDodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image