Dodano dnia 03.01.2022, 19:48
109 policyjnych interwencji w okresie sylwestrowego weekendu
Zakłócenia porządku, awantury i kłótnie domowe, nietrzeźwi kierujący oraz zdarzenia drogowe – to tylko niektóre ze zgłoszeń, na które reagowali policjanci podczas minionego sylwestrowego weekendu. W tym czasie funkcjonariusze interweniowali 109 razy, z czego 16 zdarzeń stanowiły interwencje domowe natomiast 4 drogowe. Ujawniono 3 nietrzeźwych kierujących, mundurowi zatrzymali również jednego poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości.
W miniony weekend  policjanci z powiatu suskiego interweniowali 109 razy. Był to wytężony czas pracy nie tylko policjantów prewencji, ale również funkcjonariuszy ruchu drogowego, wydziału kryminalnego oraz funkcjonariuszy komisariatów Policji w Jordanowie i Makowie Podhalańskim. Policjanci podjęli 16 interwencji domowych oraz doprowadzili do wytrzeźwienia 2 osoby, które przesadziły z alkoholem. Podczas minionego weekendu policjanci pracowali przy jednej kolizji, natomiast 3 kierujących będzie odpowiadać za przestępstwo, w związku z kierowaniem pojazdem mechanicznym znajdując się w stanie nietrzeźwości.

Pierwszy z nich, 1.01.2022 r. około godziny 4, poruszając się drogą wojewódzka w Skawicy, zjechał na chodnik, a następnie uderzył swoim audi w przystanek autobusowy. Kierującym okazał się 30-letni mieszkaniec powiatu suskiego. Po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że ma on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Tego samego dnia, 69-letni kierujący seatem w miejscowości Zawoja na drodze powiatowej na łuku drogi stracił panowanie nad kierowanym samochodem i uderzył najpierw w słup telekomunikacyjny, a następnie w ogrodzenia dwóch posesji. Po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że ma on w organizmie 1,5 promila alkoholu. Trzeci z kierujących, który nie zważał na własne bezpieczeństwo oraz innych uczestników ruchu został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego w Suchej Beskidzkiej na ulicy Mickiewicza. Badanie stanu trzeźwości 40-letniego mieszkańca powiatu suskiego, który kierował samochodem marki Opel, wykazało prawie 2 promile alkoholu.

W okresie sylwestrowym i Nowego Roku na drogach powiatu suskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Jedyna kolizja w tym okresie miała miejsce w Naprawie, gdzie kierujący oplem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia bocznego z jadącym prawidłowo samochodem marki BMW. W wyniku zderzenia poza pojazdami nikt nie ucierpiał natomiast sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym już według nowego taryfikatora w kwocie 1020 zł.

Policja przypomina, że szybciej zapadający zmrok oraz opady deszczu lub śniegu wymagają od wszystkich szczególnej ostrożności. Najwięcej w kwestii wspólnego bezpieczeństwa zależy od samych uczestników ruchu drogowego.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image