Dodano dnia 12.07.2021, 11:42
12 interwencji strażaków po intensywnych opadach deszczu

Podsumowanie działań związanych z ulewnym deszczem, który wystąpił w dniu 11 lipca 2021r.

W okresie występowania intensywnych opadów deszczu na terenie powiatu suskiego (tj. od 11.07.2021r. od godziny 12:00 do godziny 15:30) straż pożarna interweniowała 12 razy. Najwięcej interwencji zanotowano na terenie miasta i gminy Maków Podhalański – 10 interwencji, Śleszowice – 1 interwencja, Lachowice - 1 interwencja.

Zdarzenia dotyczyły:

- godzina 12:42 w miejscowości Lachowice silny wiatr uszkodził konary drzew, które zwisały nad chodnikiem i zagrzały pieszym. Strażacy zabezpieczyli miejsce działań, następnie za pomocą podnośnika hydraulicznego z drabiną – usunęli uszkodzone konary. W działaniach udział brały jednostki z JRG Sucha Beskidzka oraz OSP Lachowice.

- godzina 14:01 w miejscowości Śleszowice, podczas silnych opadów deszczu woda wlewa się do domu. Strażacy zabezpieczyli wejście do budynku workami z piaskiem. W działaniach udział brały jednostki z JRG Sucha Beskidzka oraz OSP Śleszowice.

- godzina 14:22 w miejscowości Maków Podhalański na ulicy Orzeszkowej niedrożny przepust powodował podmywanie drogi gminnej. Strażacy udrożnili przepust oraz usunęli kamienie z drogi gminnej. W działaniach udział brała jednostka OSP Maków Podhalański.

- godzina 14:33 w miejscowości Białka woda zalała garaż. Po dojechaniu zastępu na miejsce woda samoczynnie zaczęła opadać. W działaniach udział brała jednostka OSP Białka

- godzina 14:39 w miejscowości Maków Podhalański na ul. Wolności zalana piwnica oraz kotłownia w budynku mieszkalnym. Strażacy odłączyli instalację elektryczną, następnie wypompowali wodę z zalanych pomieszczeń. W działaniach udział brała jednostka JRG Sucha Beskidzka.

- godzina 14:43 w miejscowości Maków Podhalański zalany budynek handlowo usługowy. Strażacy pomogli właścicielowi usunąć wodę ze sklepu. W działaniach udział brały jednostki z OSP Maków Podhalański oraz OSP Białka.

- godzina 14:44 w miejscowości Grzechynia drzewo oparło się o balkon, nie naruszając konstrukcji balkonu. Strażacy usunęli drzewo. W działaniach udział brała jednostka OSP Grzechynia.

- godzina 14:49 w miejscowości Maków Podhalański na ulicy 3 maja zalana piwnica w budynku mieszkalnym. Strażacy odłączyli instalację elektryczną, następnie wodę wypompowano. W działaniach udział brała jednostka OSP Maków Podhalański Dolny.

- godzina 15:15 w miejscowości Maków Podhalański na ulicy 3 maja zalana piwnica w budynku mieszkalnym. Strażacy odłączyli instalację elektryczną, następnie wodę wypompowano. W działaniach udział brała jednostka OSP Maków Podhalański.

- godzina 15:36 w miejscowości Maków Podhalański na ul, Kochanowskiego zalana piwnica w nowobudowanym budynku. Strażacy wypompowali wodę do kanalizacji burzowej. W działaniach udział brały jednostki z JRG Sucha Beskidzka oraz OSP Maków Podhalański.

- godzina 18:54 w miejscowości Maków Podhalański na osiedlu Jurki silny wiatr uszkodził konar lipy, który zwisa nad drogą gminną. Strażacy zabezpieczyli miejsce działań, następnie usunęli uszkodzone konary. W działaniach udział brała jednostka JRG Sucha Beskidzka.


- Łącznie w działaniach udział brało 16 zastępów 69 strażaków - Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej mł. bryg. Łukasz Białończyk.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image