Dodano dnia 25.10.2021, 10:15
19-latek jechał samochodem bez ubezpieczenia i badań technicznych ale za to z narkotykami
Policjanci z Makowa Podhalańskiego zatrzymali 19-letniego kierowcę volkswagena, który posiadał środki odurzające. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty. Śledczy ustalą również, czy kierował samochodem, będąc pod wpływem narkotyków. Za popełnione przestępstwo w więzieniu może spędzić nawet 10 lat.
Do zdarzenia doszło w nocy (21.10 br.) po godzinie 1.00 w Makowie Podhalańskim na ulicy Głowackiego. Pełniący służbę policjanci z Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim zatrzymali do kontroli samochód marki Volkswagen. Za kierownicą siedział 19-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który jak się okazało, poruszał się pojazdem, który nie tylko nie ma aktualnych badań technicznych, ale też obowiązkowego ubezpieczenia OC. W trakcie dalszej kontroli policjanci ustalili, że kierujący widniał jako osoba, która nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a także posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.  

W odzieży 19-latka, policjanci znaleźli małe zawiniątko z podejrzanymi kryształkami, natomiast we wnętrzu samochodu znaleźli już dużo większy woreczek. W obu przypadkach ustalono że jest to mefedron. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna kierował pojazdem mechanicznym będąc pod wpływem narkotyków, została mu pobrana krew do badań. Resztę nocy kierowca volkswagena spędził w pomieszczeniach dla zatrzymanych. W piątek usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa w więzieniu może spędzić nawet 10 lat. Podsumowując wszystkie wykroczenia oraz przestępstwa, po otrzymaniu wyników z badań, 19-latek dodatkowo może odpowiedzieć również za prowadzenie samochodu pod wpływem narkotyków.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image