Dodano dnia 14.01.2022, 09:16
20-latek pędził przez centrum Makowa Podhalańskiego z prędkością 141 km/h

Kompletnym brakiem odpowiedzialności wykazał się 20-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który swoją skodą przez centrum Makowa Podhalańskiego pędził z prędkością 141 km/h. Przy stojącym kilkaset metrów dalej patrolu jego prędkość była już nieco mniejsza 131 km/h. Za takie zachowanie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł, ale też stracił prawo jazdy i czeka go rozprawa w sądzie.

Od początku roku kiedy został wprowadzony nowy taryfikator wraz z surowymi karami, można zaobserwować zachowanie kierowców, którzy zmniejszyli swoją prędkość podróży. Liczne informacje na ten temat, nie ostudziły jednak zapału młodego kierowcy w Makowie Podhalańskim. W środę (12 stycznia br.) przed godziną 20:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej kontrolowali prędkość kierowców na drodze krajowej nr 28 w Makowie Podhalańskim. W pewnym momencie policjanci zauważyli pędzącą skodę przez centrum miasta w kierunku Suchej Beskidzkiej. Wykonany pomiar prędkości nieodpowiedzialnego kierowcy wykazał 141 km/h. Policjanci ruszyli w pościg za pojazdem, jednak został on zatrzymany kilkaset metrów dalej, gdzie stał kolejny patrol, który zmierzył już nieco „wolniejszą” prędkość skody (131 km/h). Kierowcy tłumaczył się, że spieszył się do swojej dziewczyny.

-Przy takim prawie 3-krotnym przekroczeniu limitu prędkości trudno liczyć na odpowiednią reakcję w sytuacji pojawienia się przeszkody lub pieszego na drodze - ostrzega policja.

Siedzący za kierownicą 20-letni mieszkaniec powiatu suskiego za pierwsze przekroczenie prędkości został ukarany 2500 zł mandatem karnym oraz zostało mu zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości o powyżej 50 km/h. Dopisane do jego konta dodatkowe 10 pkt. karnych spowodowało także, że przekroczył limit dopuszczalnej ilości punktów i w efekcie będzie czekać go ponowny egzamin  by odzyskać swoje uprawnienia do kierowania. W związku z drugim naruszeniem  policjanci sporządzili dokumentację do wniosku o ukaranie, którym zajmie się Sąd. 

- Zanim wciśniemy pedał gazu w naszym aucie zastanówmy się wcześniej, czy nas na to stać finansowo oraz czy z charakteru naszej pracy możemy sobie pozwolić na trzymiesięczną przerwę od samochodu - ostrzega Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej asp. szt. Wojciech Copija.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image