Dodano dnia 23.04.2021, 14:47
20-latek trzymał narkotyki w skarpetce

Zarzuty posiadania środków odurzających oraz zmuszenia funkcjonariusza publicznego  do odstąpienia od czynności służbowych usłyszał 20-letni mieszkaniec powiatu suskiego. Mężczyzna został zatrzymany podczas środowej interwencji. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

W godzinach nocnych, policjanci w Makowie Podhalańskim, podjęli interwencję wobec trójki mężczyzn w Białce. W trakcie legitymowania jeden z nich zaczął nerwowo się zachowywać. Wyciągnął z odzieży skarpetkę, którą wyrzucił do trawy, po czym próbował uciec. 20-latek, by zmusić jednego z funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności służbowych, kopnął go kilkukrotnie w nogi.

Mężczyzna został zatrzymany. Jak się później okazało w skarpecie, którą odrzucił, znajdowały się środki odurzające w postaci amfetaminy i susz marihuany. W trakcie dalszej kontroli odzieży zatrzymanego, policjanci ujawnili jeszcze woreczek strunowy z zawartością suszu.
Po spędzonej nocy w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, 20-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających i psychotropowych oraz zmuszenia funkcjonariusza publicznego do odstąpienia od czynności służbowych.
W środę tj. 21.04. br. prokurator na wniosek śledczych objął 20-latka policyjnym dozorem oraz zastosował wobec niego poręczenie majątkowe. Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image