Dodano dnia 11.10.2021, 15:19
4 kierujących straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość
Policjanci z suskiej drogówki zatrzymali w sobotę do kontroli początkującego kierowcę, który przekroczył prędkość, przy czym w ciągu kilku miesięcy popełnił trzy wykroczenia drogowe i stracił prawo jazdy. Natomiast w niedzielę zatrzymali trzech kierowców, którzy w terenie zabudowanym, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechali za szybko.
W sobotę (9.10. br.) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, w Naprawie zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Seat, który przekroczył prędkość o 24 km/h. Po sprawdzeniu kierującego w systemach policyjnych okazało się, że jest on tzw. „młodym kierowcą” i w przeciągu dwóch lat od wydania po raz pierwszy prawa jazdy, popełnił on już trzy wykroczenia polegające na spowodowaniu kolizji i przekroczeniu dopuszczalnej prędkości. Zgodnie z nowelizacją przepisów prawa o ruchu drogowym, funkcjonariusze zatrzymali początkującemu kierowcy prawo jazdy. W dalszą drogę pojazd ruszył z nowym kierowcą, który wcześniej siedział w miejscu pasażera i posiadał uprawnienia do kierowania.  Przypominamy, że kierujący, który posiada prawo jazdy przez okres krótszy niż dwa lata, przy 3-krotnym złamaniu przepisów: przekroczenia prędkości powyżej 30 kilometrów na godzinę, spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym (na przykład kolizja drogowa) lub prowadzenia pojazdu w stanie po użyciu alkoholu (stężenie kwalifikujące czyn jako wykroczenie, czyli do 0,5 promila) skierowany zostanie na ponowny egzamin lub uprawnienia zostaną mu cofnięte.

Natomiast w niedzielę, troje kierowców, jadących drogami powiatu suskiego, zapomniało o bezpieczeństwie własnym i innych uczestników ruchu drogowego Przed godziną 8, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zatrzymali 42-letnią kierująca samochodem marki Opel. Mieszkanka powiatu suskiego w Makowie Podhalańskim w terenie zabudowanym poruszała się z prędkością 109 km/h. Chwilę później, został zatrzymany do kontroli 31-letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego, który  poruszał się po tej samej miejscowości w terenie zabudowanym z prędkością 101 km/h. Trzecim kierującym niedzielnego poranka, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym, był mieszkaniec powiatu tatrzańskiego.  22-letni kierujący samochodem marki Audi nie zważając na znaki drogowe rozpędził się do 107km/h. W każdym z tych przypadków kontrola drogowa zakończyła się zatrzymaniem uprawnień do kierowania na okres trzech miesięcy. Ponadto kierowcy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

Po raz kolejny policja apelujey o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Im większa prędkość pojazdu, tym krótszy czas na reakcję kierowcy.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image