Z OSTATNIEJ CHWILI
Pomoc dla Poli – osieroconej dziewczynki z Starej Wsi / PSL chce znieść dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast / OSP Stryszawa świętuje 80-lecie istnienia! Gminne obchody Dnia Strażaka już 6 lipca / Pożar samochodu w Juszczynie / Cysterna z wodą pitną dostępna przy ODK – ważna informacja dla mieszkańców / Gmina Zembrzyce z dotacją w ramach programu Małopolska deszczówka 2025 / Polityka: Tusk: Opozycja atakuje, gdy państwo odzyskuje kontrolę nad granicą / Poważny wypadek w Mucharzu na DK28 / Podziękowania po Jubileuszu 80-lecia OSP Maków Dolny / Miasto Jordanów z promesą na Zrównoważony Rozwój Ekologiczny / Góralska siła jedności ! Klip do Ciebie Boga Wysławiamy / Zdarzenie drogowe w Śleszowicach / Gmina Stryszawa w obliczu kryzysu wodnego – apel Wójta do mieszkańców / Niemal setka załóg na liście zgłoszeń do Valvoline Rajdu Małopolski 2025! / Będzie gorąco. Przed nami upały!
Dodano dnia 10.05.2021, 15:06
42-letnia kobieta kierowała samochodem mając ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie

Policjanci zatrzymali 42-lenią mieszkankę powiatu suskiego, która będąc w stanie upojenia alkoholowego postanowiła wsiąść za kierownicę i ruszyć w drogę.  Za popełnione przestępstwo grozi jej kara nawet 2 lat więzienia, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna.

Wczoraj, późnym popołudniem dyżurny suskiej komendy otrzymał zgłoszenie o samochodzie marki Mitsubishi, który jedzie tzw. „zygzakiem” od strony Żywca w kierunku Suchej Beskidzkiej. Policjanci zatrzymali pojazd na ulicy Mickiewicza w Suchej Beskidzkiej.  Za kierownicą siedziała  42-letnia mieszkanka powiatu. Podczas kontroli policjanci wyczuwali od niej alkohol, a badanie tylko potwierdziło podejrzenia. Okazało się, że kobieta miała ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.  Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. 42-latce grozi do 2 lat pozbawienia wolności, gdyż jazda w stanie nietrzeźwości to przestępstwo. Zgodnie z przepisami, kto znajduje się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Policja przypomina, że alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości , a ponadto pogarsza koordynację ruchów i obniża koncentrację. Każdy kierowca, wyjeżdżając na drogę bierze odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image