Dodano dnia 20.09.2022, 15:06
43-letni mężczyzna posiadał narkotyki, automaty do gier hazardowych i cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami
Policjanci zatrzymali w Jordanowie 43-latka, który kierował pomimo cofniętych uprawnień. W miejscu zamieszkania mężczyzny policjanci znaleźli środki odurzające, a także mobilne automaty do gier hazardowych  (bez odpowiedniej koncesji). Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
13 września br. w godzinach popołudniowych funkcjonariusze z komisariatu w Jordanowie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Renault. Podczas legitymowania i sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że 43-letni mieszkaniec powiatu suskiego ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Wobec podejrzeń, że kierowca może mieć inne zabronione czyny na sumieniu przeszukano jego posesję. W    miejscu zamieszkania mężczyzny natrafiono na woreczki z suszem roślinnym oraz woreczek z białym proszkiem. Badanie tych substancji potwierdziło, że są to środki odurzające. Poza narkotykami, policjanci natrafili na cztery podejrzane walizki, wewnątrz których znajdowały się mobilne automaty do gier hazardowych.

Mężczyzna został zatrzymany, a następnie usłyszał zarzuty za prowadzenie pojazdu po drodze publicznej pomimo cofniętych uprawnień do kierowania, oraz za posiadanie znacznej ilości narkotyków, za który grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Mężczyzna musi się także liczyć z konsekwencjami karnymi posiadania automatów do nielegalnych gier hazardowych (bez odpowiedniej koncesji). Ich posiadanie zagrożone jest karą administracyjną wynikającą z Ustawy o grach hazardowych, w  wysokości 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image