Dodano dnia 30.10.2020, 13:22
74-letnia mieszkanka gminy Stryszawa dała się nabrać. Przekazała oszustom 21 tys. złotych

Wczoraj oszuści działający metodą „na wnuczka” znowu dali o sobie znać. Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej zwraca się z apelem o ostrożność i rozwagę, gdy nagle zadzwoni krewny i poprosi o pilną pomoc finansową. Pod żadnym pozorem nie należy przekazywać żadnych pieniędzy osobom, które telefonicznie podają się za członków rodziny lub proszą o przekazanie pieniędzy osobie pośredniczącej!

Pod pretekstem wypadku samochodowego córki, 74-letnia mieszkanka gminy Stryszawa przekazała kobiecie podającej się za policjantkę pieniądze w kwocie 21 tys zł. Wcześniej oszustka w rozmowie telefonicznej, tak prowadziła rozmowę, że przekonała ją o córce, która potrzebuje pomocy finansowej. Nie pozwalała pokrzywdzonej rozłączyć się, dzięki czemu kontrolowała rozmowę oraz uniemożliwiła jej kontakt z innymi osobami. Zapewne sprawcy mogli dzwonić jeszcze do innych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się oszukać.

Policja apeluje o przekazanie seniorom poniższych informacji, które pozwolą uniknąć stania się ofiarą przestępstwa. Im więcej seniorów świadomych, tym mniej znajdzie się w gronie poszkodowanych

Jeżeli rozmówca proponuje Ci, że możesz potwierdzić autentyczność dzwoniącego policjanta pod numerem 112 - zanim zadzwonisz pod ten telefon, sprawdź czy rozłączyłeś poprzednią rozmowę.

Policja nigdy w takich lub podobnych sytuacjach nie prosi o przekazanie pieniędzy.

Nie działaj pochopnie pod presją czasu.

Po rozmowie zadzwoń do kogoś bliskiego na znany Ci numer telefonu, by opowiedzieć o zdarzeniu – nie może być ono tajemnicą.

Jeśli nie możesz skontaktować się z najbliższymi, niezwłocznie powiadom Policję o takim zdarzeniu, dzwoniąc pod numer 112.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image