Z OSTATNIEJ CHWILI
Pożar lokomotywy w Choczni. Wstrzymany ruch kolejowy i zablokowana ulica / Tradycja i przyroda Babiej Góry pod ochroną. Rusza nowa edycja wypasu kulturowego / Szkolenie o przeciwdziałaniu mobbingowi w KPP Sucha Beskidzka / Szpital w Wadowicach pracuje bez zmian. Placówka wydała oświadczenie / Wyłoniono skład I kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Makowie Podhalańskim / Atak na 20-latkę w Jordanowie. Sprawca zatrzymany jeszcze tego samego dnia! / Rozbój z siekierą i próba napadu na bank. Grozi mu do 20 lat więzienia! / 20-latka z ponad 3,4 promila uderzyła w ogrodzenie. Straciła prawo jazdy! / Interwencja straży pożarnej w Białce. Trwa akcja służb / Małopolska: poniżej 100 ofiar śmiertelnych na drogach. Historyczny wynik / Ferie za złotówkę w Małopolsce!
Dodano dnia 19.01.2022, 11:23
86-latek przejechał 16 kilometrów zakopianką pod prąd
14 stycznia myślenicka policja otrzymała liczne zgłoszenia o samochodzie poruszającym się zakopianką (droga ekspresowa S7) pod prąd. Policyjna blokada zatrzymała kierowcę w Myślenicach. Kierowcą okazał się nieświadomy zagrożenia jakie powoduje 86-latek.
W piątek (14 stycznia) około godziny 22:30 Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach otrzymała liczne zgłoszenia o samochodzie poruszającym się zakopianką (droga ekspresowa S7) pod prąd.  Osobowy peugeot jechał w kierunku Krakowa jezdnią przeznaczoną dla pojazdów jadących w kierunku Zakopanego. Policjanci, by  zatrzymać  stwarzającego ogromne zagrożenie kierowcę, zorganizowali blokadę  na estakadzie w Myślenicach. Zablokowali także ruch pojazdów w kierunku Zakopanego. Po zatrzymaniu peugeota okazało się, że za jego kierownicą siedział 86-latek z województwa śląskiego. Jechał w ten sposób od Lubnia co oznacza, że jadąc pod prąd, przejechał przynajmniej 16 km. Mężczyzna był trzeźwy. Przewieziony do komendy powiedział, że zabłądził i nie zdawał sobie sprawy, że jedzie pod prąd.

Po seniora do myślenickiej komendy wkrótce przyjechali członkowie rodziny, którzy zaniepokojeni jego długą nieobecnością już wcześniej zgłosili się do jednostki Policji w miejscu jego  zamieszkania.

Postępowanie wyjaśniające ma ustalić dokładne okoliczności tego zdarzenia i powstania uszkodzeń pojazdu 86-latka, zaś kierowca zostanie skierowany na badania zdrowotne.

źródło: KPP Myślenice
Komentarze
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Komentowanie tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli jeszcze nie posiadasz konta.