Z OSTATNIEJ CHWILI
Zderzenie w Krzeszowie: Dwie osoby trafiły do szpitala po najechaniu ciężarówki na peugeota / Wsparcie dla czworonożnych ratowników GOPR / Inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców: wsparcie dla OSP z powiatów suskiego i myślenickiego / Szaleńczy rajd BMW w Śleszowicach! Kierowca pędził 68 km/h ponad limit – stracił prawo jazdy na 3 miesiąced / Bieńkówka - Bez kasku, bez prawa jazdy, za to po alkoholu! / Apel o czujność po wpisie w sieci. Policja: zgłaszajmy każdą podejrzaną sytuację / Fenomenalny występ zawodników Oyama Team Bystra i Osielec! Złoto i srebro na międzynarodowym turnieju / Zaproszenie na koncert 'Teraz Wy przyszliście do mnie' w Budzowie / Halloweenowy Maraton Strachu w Centrum Kultury i Filmu / Sucha Beskidzka: Burmistrz wyróżnił dyrektorów i nauczycieli / Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w Makowie Podhalańskim / Potrącenie osoby pieszej w Suchej Beskidzkiej! / Kolizja autobusu i samochodu osobowego w Budzowie
Dodano dnia 28.10.2025, 12:33
Apel o czujność po wpisie w sieci. Policja: zgłaszajmy każdą podejrzaną sytuację.
Na facebookowym profilu Beskidzkiego Informatora Drogowego pojawił się wpis opisujący niepokojącą sytuację, do której miało dojść w jednej z miejscowości gminy Zembrzyce. Z relacji autorów wynika, że wczoraj (27 października) około godz. 14:45 dziesięcioletni chłopiec wracający ze szkoły miał zostać zaczepiony przez nieznanego mężczyznę, który oferował mu „podwózkę do domu”.

Chłopiec zachował zimną krew i uciekł, a kierowca odjechał srebrnym sedanem w nieznanym kierunku. Administratorzy profilu zaapelowali o czujność i udostępnienie informacji, by zwiększyć bezpieczeństwo dzieci w regionie.

Tymczasem, jak poinformował rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, na tę chwilę nie wpłynęło żadne oficjalne zgłoszenie w tej sprawie. Mundurowi podkreślają jednak, że każda taka sytuacja powinna być niezwłocznie zgłaszana policji, nawet jeśli nie doszło do przestępstwa. 


Policja przypomina również, że w ramach zajęć profilaktycznych dzieci są regularnie informowane, jak reagować w kontaktach z osobami obcymi. Jeśli do podobnej sytuacji dojdzie w drodze do szkoły – dziecko powinno natychmiast powiadomić nauczyciela, a w drodze do domu – rodziców lub opiekunów.

Policja apeluje do rodziców i opiekunów, by rozmawiali z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa, zwłaszcza w kontaktach z obcymi osobami. Lepiej dmuchać na zimne, niż żałować braku reakcji.


Całość komunikatu:


Komentarze
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Komentowanie tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli jeszcze nie posiadasz konta.