Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 14.04.2023, 14:07
Białka: Wyciek substancji toksycznej. Ćwiczenia pod kryptonimem AMONIAK 2023
14 kwietnia na terenie zakładu FABIOS SA w Białce odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem AMONIAK 2023.
Scenariusz ćwiczeń przedstawiał się następująco:
W dniu 14 kwietnia 2023r. o godz. 10.00 podczas wymiany butli przez pracowników firmy „FABIOS” w Białce i podłączania jej do instalacji amoniakalnej, nastąpiło uszkodzenie korpusu butli z ciekłym amoniakiem. Butla wytoczyła się na zewnątrz magazynu. Zaistniała sytuacja doprowadziła do niekontrolowanego wycieku substancji toksycznej. Stopień uszkodzenia butli wyklucza możliwość jej zabezpieczenia, a ilość wyciekającego amoniaku doprowadza do powstania chmury gazu toksycznego zagrażającej życiu i zdrowiu ludzi. W wyniku zaistaniłego zdarzenia poszkodowani zostali pracownicy zakładu, którzy wykonywali czynności przyłączenia butli z ciekłym amoniakiem do instalacji technologicznej zakładu.”

Celem ćwiczeń było zapoznanie się jednostek PSP i OSP z jednym z największych zakładów pracy na terenie powiatu suskiego. A także potencjalnymi zagrożeniami pożarowymi i ukierunkowaniem działań jednostek straży w celu szybkiego przeciwdziałania potencjalnym zdarzeniom jakie niosą za sobą substancje niebezpieczne. Podczas ćwiczeń doskonalono jazdę alarmową w kolumnie, którą pilotowały dwa radiowozy Policji.

W ćwiczeniach udział wzięły: Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno- Ekologicznego Państwowej Straży Pożarnej „Nowy Targ 1”, JRG Sucha Beskidzka,  pluton zaopatrzenia w wodę (OSP Kuków, OSP Krzeszów, OSP Zembrzyce, OSP Zachełmna, OSP Sucha Beskidzka Miasto), a także jednostki OSP realizujące ratownictwo specjalistyczne na poziomie podstawowym z zakresu ratownictwa chemicznego (OSP Białka, OSP Stryszawa,  OSP Zawoja, OSP Jordanów oraz OSP Maków Podhalański). Zabezpieczenie medyczne ćwiczeń realizowała jednostka OSP Kurów. 
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image