Dodano dnia 30.03.2021, 09:49
Budzów: Pożar budynku mieszkalnego
29 marca 2021r. o godzinie 13:50 dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej  otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Budzów doszło do pożaru  instalacji elektrycznej w budynku mieszkalnym.
Na miejsce zostały zadysponowane cztery zastępy: z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej, Ochotniczych Straży Pożarnych z Budzowa. Następnie zastępy z OSP z terenu gminy Budzów (tj. OSP Baczyn, OSP Bieńkówka, OSP Jachówka, OSP Palcza, OSP Zachełmna), a także OSP Zembrzyce, OSP Stryszawa, OSP Maków Podhalański, OSP Białka, OSP Krzeszów oraz OSP Kuków.

- Po dojechaniu na miejsce zastaliśmy pożar na strychu i poddaszu użytkowym w budynku mieszkalnym. Dach pokryty blachą, ogień nie wyszedł na zewnątrz, blacha przegrzana na całej powierzchni powyżej poddasza użytkowego. W budynku mieszkała 15 osobowa rodzina, która opuściła budynek przed naszym przybyciem. Brak osób poszkodowanych. W pierwszej fazie działań strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych weszli do wewnątrz budynku. W budynku panowało duże zadymienie. Wykonano otwory w dachu celem oddymienia. O godzinie 15:59 pożar przestał się rozprzestrzeniać. Następnie przystąpiono do dogaszania pożaru oraz usuwania nadpalonych elementów poszycia dachowego - relacjonują przebieg działań strażacy.

Według relacji świadków ogień pojawił się w kuchni na poddaszu budynku w okolicach okapu kuchennego.
W działaniach udział brało 15 zastępów 65 strażaków.

Na czas pożaru powiat zabezpieczała jednostka OSP Sucha Beskidzka Błądzonka.

źródło: KP PSP Sucha Beskidzka
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image