Dodano dnia 15.07.2021, 14:33
Burze nad powiatem suskim. 13 interwencji strażackich
W okresie występowania burz na terenie powiatu suskiego (tj. od 14.07.2021r. od godziny 18:00 do 15.07.2021 do godziny 11:00) straż pożarna interweniowała 13 razy. Najwięcej interwencji zanotowano na terenie miasta Jordanów – 8 interwencji, Toporzysko – 1 interwencja, Zawoja  - 1 interwencja Jachówka – 1 interwencja, Grzechynia - 1 interwencja.
Zdarzenia dotyczyły:
- godzina 18:45 w miejscowości Grzechynia silny wiatr uszkodził konary drzew, które znajdują się w lokalnym cieku wodnym. Konary utrudniają przepływ wody. Strażacy zabezpieczyli miejsce działań, następnie za pomocą pilarki pocięli i usunęli drzewo z potoku. W działaniach udział brała jednostka z JRG Sucha Beskidzka.

- godzina 00:46 w miejscowości Jordanów, wzdłuż ul. Kolejowej powalone drzewa różnej wielkości. Ruch całkowicie zablokowany. Strażacy zabezpieczyli miejsce działań, następnie za pomocą pilarki pocięli i usunęli drzewa na pobocze. W działaniach udział brała jednostka z OSP Jordanów.

- godzina 00:52 w miejscowości Jordanów, wzdłuż ul. Rynek i gen. Maczka połamane gałęzie i drzewa różnej wielkości leżały na jezdni. Strażacy zabezpieczyli miejsce działań, następnie za pomocą pilarki pocięli i usunęli drzewa i gałęzie na pobocze. W działaniach udział brała jednostka z OSP Jordanów.

- godzina 01:04 w miejscowości Toporzysko drzewo w wyniku silnego wiatru oparło się o dach budynku mieszkalnego oraz gospodarczego, brak osób poszkodowanych. Strażacy przy pomocy drabiny przystawnej  oraz pilarki usunęli konary będące na dachu budynku mieszkalnego i gospodarczego. W działaniach udział brała jednostka OSP Toporzysko oraz JRG Sucha Beskidzka. Uszkodzeniu uległo 6m2 dachu.

- godzina 01:05 w miejscowości Jordanów, połamane drzewa zerwały kable niskiego napięcia oraz kable telekomunikacyjne. Uszkodzony niewielki odcinek płotu oraz instalacja fotowoltaiczna. Strażacy zabezpieczyli miejsce działań, następnie zerwane kable energetyczne przy ul. Przemysłowej zabezpieczono i oznakowano  taśmą ostrzegawczą. Powalone słupy energetyczne wzdłuż ul. Przemysłowej w okolicy skrzyżowania z ul. Kolejową również oznakowano - udrożniono jeden pas jezdni. W działaniach udział brała jednostka z OSP Jordanów.

- godzina 02:01 w miejscowości Jordanów, wzdłuż ul. Nad Skawą połamane gałęzie i drzewa różnej wielkości leżały na jezdni. Strażacy zabezpieczyli miejsce działań, następnie za pomocą pilarki pocięli i usunęli drzewa i gałęzie na pobocze. W działaniach udział brała jednostka z OSP Jordanów.

- godzina 05:45 w miejscowości Jordanów na ul. Malejowskiej  na ziemię spadł przewód średniego napięcia, który spowodował pożar drzew wolnostojących. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia do przyjazdu pogotowia energetycznego na miejsce zdarzenia. Po wyłączeniu prądu w sieci strażacy ugasili pożar drzewa. W działaniach udział brała jednostka OSP Jordanów.

- godzina 05:55 w miejscowości Jordanów, wzdłuż ul. gen. Maczka połamane gałęzie leżą na jezdni. Strażacy zabezpieczyli miejsce działań, następnie za pomocą pilarki pocięli i usunęli gałęzie na pobocze. W działaniach udział brała jednostka z OSP Jordanów.

- godzina 07:59 w miejscowości Jordanów 2 drzewa przewrócone na drogę osiedlową blokują przejazd. Strażacy zabezpieczyli miejsce działań, następnie za pomocą pilarki pocięli i usunęli drzewa na pobocze. W działaniach udział brała jednostka OSP Jordanów.

- godzina 08:28 w miejscowości Zawoja drzewo przewrócone na drogę całkowicie blokuje przejazd.  Strażacy zabezpieczyli miejsce działań, następnie za pomocą pilarki pocięli i usunęli drzewa na pobocze. W działaniach udział brała jednostka OSP Zawoja Centrum.

- godzina 08:47 w miejscowości Jachówka drzewo przewrócone na drogę powiatową blokuje ją częściowo. Strażacy zabezpieczyli miejsce działań, następnie za pomocą pilarki pocięli i usunęli drzewa na pobocze. W działaniach udział brała jednostka OSP Jachówka.

- godzina 09:35 w miejscowości Jordanów doszło uszkodzenia części dachu na budynku mieszkalnym. Strażacy za pomocą podnośnika hydraulicznego oraz folii zabezpieczyli dach na budynku mieszkalnym. W działaniach udział brała jednostka JRG Sucha Beskidzka oraz OSP Jordanów.

Łącznie w działaniach udział brało 16 zastępów 76 strażaków.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image