Dodano dnia 08.11.2023, 16:39
Chciał sprzedać buty, a stracił 9 tys. złotych!
Pokrzywdzony chciał sprzedać w sieci buty i zamiast trafić na uczciwego kupującego, trafił na oszusta. Kliknął otrzymany link, przesłany pod pretekstem podania adresu email, a następnie wypełnił dane do logowania się do banku. Oszust, mając komplet danych, wypłacił z konta pokrzywdzonego 9 tys. złotych.

Do Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, zgłosił się 47-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który złożył zawiadomienie na temat oszustwa, w wyniku którego stracił z konta 9 tys. złotych.

Na jednym ze znanych portali wystawił do sprzedaży buty. Poprzez komunikator skontaktowała się z nim osoba zainteresowana zakupem obuwia. Oszust wypytał czy oferta jest aktualna, a następnie wysłał komunikatorem formularz, w którym wymagało podanie adresu e-mail. Po wypełnieniu adresu email wszedł na swoją pocztę elektroniczną, by sprawdzić, czy dotarła wiadomość. Na poczcie posiadał już wiadomość o treści wzywającej do odbioru płatności ze sprzedaży. 47-latek kliknął link, który przeniósł go do bankowości elektronicznej. Nic niepodejrzewający 47-latek wypełnił swój login i hasło, po czym zablokowało mu możliwość wejścia zarówno na stronę banku jak i z możliwości korzystania do komunikatora. Pokrzywdzony po kilku godzinach, już tradycyjnie spróbował zalogować się do swojego banku, gdzie zauważył wypłatę „blikiem” ze swojego konta w kwocie 9 tys. złotych.  

Apelujemy o ostrożność podczas sprzedaży czy zakupów za pośrednictwem Internetu.

Stosowane przez oszustów triki, cały czas się zmieniają i prowadzą pokrzywdzonych do określonego zachowania tj. klikania na przesłany przez nich link. W efekcie, zamiast zarobić, pokrzywdzony traci pieniądze z konta.


źródło: KPP w Suchej Beskidzkej
Więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj:
malopolskainfo24.pl
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image