Dodano dnia 08.11.2022, 17:13
Ćwiczenia strażaków i służb ratowniczych w tunelu na nowym odcinku Zakopianki
Tunel drogowy w ciągu drogi ekspresowej S7 jest już gotowy. Państwowa Straż Pożarna kilka dni temu wydała pozytywną opinię w sprawie dopuszczenia tunelu do użytkowania. Zanim jednak zostanie oddany do użytku (w drodze decyzji Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz wojewody małopolskiego) i przejadą nim kierowcy, strażacy wspólnie z innymi służbami ratowniczymi realizują dziś (8 listopada) ćwiczenia, które pozwolą zapoznać się z możliwością prowadzenia działań ratowniczych na tym odcinku drogi.

W ćwiczeniach na terenie Tunelu S7 w miejscowości Naprawa udział bierze 160 strażaków z: KP PSP w Suchej Beskidzkiej, Nowego Targu, Myślenic, SA PSP w Krakowie, OSP Naprawa, OSP Jordanów, OSP Chrzanów, specjalistyczne grupy ratownictwa chemiczno - ekologicznego z Krakowa i Nowego Targu, specjalistyczna grupa ratownictwa technicznego oraz grupa ratownictwa medycznego z Krakowa a także 26 pojazdów specjalistycznych Straży Pożarnej.

Ćwiczenia pk. "TunelS7" obejmują realizację dwóch bloków tematycznych:
1. działania ratownicze podczas wypadku masowego z udziałem dużej ilości osób poszkodowanych,
2. działania specjalistyczne w zakresie ratownictwa medycznego, technicznego, chemiczno – ekologicznego.

Bo bezpieczeństwo jest najważniejsze!


Tekst: Wydział Prasowy KG PSP
Foto: kpt. Anna Kozłowska, KW PSP Kraków

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image