Dodano dnia 22.09.2023, 15:12
Działania ROADPOL Safety Days na terenie powiatu suskiego.
Policjanci z suskiej drogówki w ramach akcji ROADPOL Safety Days podejmowali działania podnoszące świadomość zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg, a w szczególności wśród dzieci i młodzieży oraz działania promujące bezpieczne zachowania i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Podczas Europejskiego Tygodnia Mobilności, prowadzona jest akcja pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL przy wsparciu m.in. Komisji Europejskiej i Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, a ich głównym założeniem jest dążenie do WIZJI ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kampania przewiduje, że w całej Europie prowadzone będą działania promujące bezpieczne zachowania oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, jak również podnoszące świadomość zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg. Policjanci z wydziału ruchu drogowego suskiej komendy Policji przeprowadzili różnego rodzaju działania edukacyjne. Spotkania odbywały się podczas prowadzonej profilaktyki, a także wśród najmłodszych. W szkole podstawowej nr 1 w Suchej Beskidzkiej policjanci wraz z przedszkolakami oraz uczniami 1 klasy omawiali bezpieczne zachowanie na drodze. Dzieci podczas spotkania miały okazję zobaczyć wnętrze radiowozu oraz specjalistyczny sprzęt, wykorzystywany przez policjantów ruchu drogowego podczas codziennych zadań służbowych. Bezpieczeństwo na drodze najmłodszych uczestników ruchu omówione zostało również podczas spotkania z rodzicami w Budzowie, gdzie przypomniano o przepisach związanych z poruszaniem się na hulajnogach elektrycznych oraz pojazdach mechanicznych typu quad i cross.

Przeprowadzone w ostatnich dniach działania, mają na celu uświadomienie wszystkim uczestnikom ruchu, że bezpieczeństwo na drogach w ogromnej mierze zależy od nich samych, od ich decyzji i postaw. Musimy pamiętać, że każdy kierowca, wyjeżdżając na drogi, bierze odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.


Za: KPP w Suchej Beskidzkiej.
więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj:
malopolskainfo24.pl

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image