Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 07.06.2024, 12:28
Dzisiaj na drogach policyjna akcja "Prędkość".
Dzisiaj (7 czerwca 2024 r.) Policja prowadzi ogólnopolską akcję "Prędkość". Podczas działań policjanci ruchu drogowego będą prowadzić wzmożone kontrole prędkości na terenie całego kraju. Funkcjonariusze będą dokonywać pomiarów szybkości ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, w których najczęściej dochodzi do wypadków. Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach.

Na drogi w całym kraju wyjadą radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wykorzystane będą ręczne mierniki prędkości. W miejscach szczególnie zagrożonych wypadkami drogowymi zorganizowane zostaną statyczne punkty kontroli. 

Przekroczenie prędkości wiąże się z konsekwencjami w postaci mandatu i punktów karnych. W przypadku rażącego przekroczenia prędkości grozi również utrata prawa jazdy. Nadmierna prędkość to zagrożenie również dla innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci apelują do kierowców o dostosowanie szybkości jazdy do warunków panujących na drodze. Nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image