Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 03.04.2024, 14:22
Groził podpaleniem domu. Został tymczasowo aresztowany.
Policjanci z Wadowic zatrzymali pijanego mężczyznę, który groził swojej rodzinie, że podpali dom. 64-latek oblał budynek benzyną, ale w porę został obezwładniony przez domowników. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Kilka dni temu, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach zostali powiadomieni, że na terenie jednej z posesji w gminie Spytkowice, nietrzeźwy mężczyzna ma się awanturować i grozić podpaleniem domu. Na miejscu okazało się, że agresor kierował groźby wobec domowników tejże posesji, a następnie oblał elewację budynku benzyną i groził podpaleniem budynku. Mężczyzna został obezwładniony przez członków rodziny. Był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,4 promila alkoholu. Policjanci ustalili, że 64-latek w trakcie awantury powybijał szyby i uszkodził karoserię w pojeździe, a także wybił szybę w oknie i drzwiach wejściowych do budynku. Łączna wartość strat został oszacowana na kwotę ponad 17 tys. złotych. Następnego dnia, śledczy przedstawili mężczyźnie cztery zarzuty tj. zarzut znęcania się nad domownikami, uszkodzenia mienia, kierowania gróźb karalnych oraz narażenia ich na utratę życia lub zdrowia. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Sąd Rejonowy w Wadowicach na wniosek prokuratora zastosował wobec 64-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na  trzy miesiące. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

za: KPP Wadowice.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image