Dodano dnia 19.11.2020, 17:55
Groźna kolizja z jeleniem

Wczoraj na drodze krajowej w Makowie Podhalańskim, kierująca samochodem marki Toyota zderzyła się przebiegającym przez drogę jeleniem. Zwierzę po odbiciu się od Toyoty uderzyło w jadącego z przeciwka Opla.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 20:00 na ulicy Wolności w Makowie Podhalańskim.  Kierującej samochodem marki Toyota wtargnął jeleń wprost przed jej samochód. Bez możliwości reakcji, kierująca najechała na zwierzę, które siłą uderzenia wyskoczyło na przeciwległy pas ruchu, którym poruszał się kierujący oplem. Kierowca ten, również uderzył w zwierzę, które  ponownie powróciło na drugi pas ruchu i odbiło się od Toyoty tym razem uszkadzając  jego bok. Jeleń pomimo trzykrotnego uderzenia przez samochody pobiegł dalej. Poza dość dużymi uszkodzeniami samochodów w zdarzeniu tym, nikt nie odniósł obrażeń ciała.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Do kolizji z udziałem zwierząt leśnych dochodzi bardzo często po zmroku w porze jesiennej. Nie jest regułą, że możemy je spotkać tylko na drogach wiodących przez lasy lub w pobliżu łąk. Przedstawiany przykład pokazuje, że dzikie wierze możemy spotkać również w mieście lub pomiędzy zabudowaniami domów. Jeżeli widzimy zwierzę znajdujące się w pobliżu drogi, należy od razu zwolnić. Nigdy nie wiemy, jak się zachowa i czynie spróbuje w ostatnich chwili wbiec na drogę.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image