Dodano dnia 03.12.2021, 15:03
Groźne znalezisko w rejonie Jeziora Mucharskiego
W miejscowości Skawce natrafiono na pocisk artyleryjski. Dzisiaj niebezpieczne znalezisko zostało zabrane przez wojskowych saperów.
Wczoraj ( 2 grudnia br.), dyżurny wadowickiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o znalezionym niewybuchu  na terenie Skawiec. Znalezisko ujawnił  w rejonie Jeziora Mucharskiego, spacerujący tam mężczyzna. Na miejsce pojechali policjanci z Wadowic, którzy zabezpieczyli teren. Okazało się, że znaleziony przedmiot to pocisk artyleryjski, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej, o długości około 35 cm i  średnicy około 8 cm. Niewybuch znajdował się w znacznej odległości od zabudowań mieszkalnych, dzięki czemu nie była konieczna ewakuacja.

Dzisiaj, niewybuch został zabezpieczony  przez żołnierzy z 16 Batalionu Powietrzno – Desantowego w Krakowie, którzy przewieźli go na poligon, gdzie zostanie zneutralizowany.

Przypominamy, że  każdorazowo w przypadku ujawnienia przedmiotu choćby przypominającego niewybuch, należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostka Policji.

źródło: KPP Wadowice
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image