Dodano dnia 19.04.2021, 13:36
Grzechynia: Pożar na terenie „Pustelni Niepokalanów”
W niedzielę o godzinie 07:51 dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej, otrzymał formatkę w Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w miejscowości Grzechynia na terenie „Pustelni Niepokalanów” doszło do pożaru.  Ze względu na nieprecyzyjne zgłoszenie na miejsce zostało zadysponowanych 20 zastępów straży pożarnej. Były to zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej, Ochotniczych Straży Pożarnych z gmin Maków Podhalański, Zawoja oraz Stryszawa.
- Po dojechaniu na miejsce strażacy zastali pożar drewnianej wiaty, w której znajdywały się śmieci. Na palącą się wiatę wraz z śmieciami podano dwa prądy wody w natarciu. Pożar został szybko opanowany. Na miejsce zdarzenia dojechało 6 zastępów, 25 strażaków, reszta została zawrócona z trasy - informuje Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej mł. bryg. Łukasz Białończyk.

Przyczynę zdarzenia wyjaśnia Policja.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image