Dodano dnia 03.07.2020, 20:44
Intensywne opady deszczu. 23 osoby ewakuowane
2 lipca 2020r. nad północno – wschodnią częścią powiatu suskiego przeszły burze, którym towarzyszył intensywny opad deszczu. Strażacy odebrali informację o 19 zdarzeniach z terenu gmin Jordanów i Budzów oraz miasta Jordanowa. 
Zdarzenia dotyczyły w 10 przypadkach podtopionych piwnic budynków mieszalnych oraz jednego sklepu, 8 podtopionych dróg. Najgorsza sytuacja była w miejscowości Jordanów, gdzie jeden z ośrodków wypoczynkowych mieszczących się nad potokiem został zalany spływającymi wodami opadowymi. Zalanych zostało 12 domków letniskowych. Z domków  ewakuowano 23 osoby.
Poza zdarzeniami związanymi z silnymi opadami deszczu strażacy w tym samym czasie otrzymali informację o pożarze suszarni w warsztacie stolarskim w miejscowości Osielec. Po dojechaniu na miejsce pożaru, strażacy zastali silne zadymienie w suszarni, pożar rozprzestrzenił się na konstrukcje dachu. Strażacy zbudowali dwie linie gaśnicze, jedna rota zabezpieczona w sprzęt ochrony dróg oddechowych pracowała wewnątrz obiektu, druga na zewnątrz na dachu. Pożar udało się szybko opanować. Spaloną i uszkodzona konstrukcję oraz materiał produkcyjny wyniesiono na zewnątrz budynku, teren przekazano właścicielowi.
We wszystkich działaniach udział brało 37 zastępów 179 strażaków.

źródło: KP PSP Sucha Beskidzka
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image