Dodano dnia 19.10.2021, 11:54
Jechał zygzakiem po drodze. Pijany mężczyzna został zatrzymany przez policję
Policjanci z suskiej drogówki zatrzymali 49-letniego mieszkańca powiatu, który kierował samochodem, mając prawie 1 promil alkoholu w organizmie. Jego jazdę ”zygzakiem” zauważyła jadąca za nim kobieta. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem.
W sobotę (16.10.br) po godzinie 21, dyżurny z Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim otrzymał zgłoszenie o pojeździe marki Mini Cooper, który poruszał się „zygzakiem” i dwukrotnie o mały włos nie wjechałby do rowu. Z relacji zgłaszającej wynikało, że pojazd miał jechać w kierunku Makowa Podhalańskiego. Powiadomieni o sytuacji policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej  zatrzymali opisany w zgłoszeniu pojazd na drodze krajowej K28. Za kierownicą siedział 49-letni mieszkaniec powiatu suskiego, a badania jego stanu trzeźwości potwierdziło podejrzenia zgłaszającej. Mężczyzna miał prawie jeden promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo, w czasie kontroli policjanci ustalili, że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu. Teraz za swój czyn, będzie odpowiadał przed sądem. Oprócz zakazu prowadzenia pojazdów i wysokiej kary finansowej grozi mu też kara do 2 lat pozbawienia wolności.

- Przypominamy, że brak reakcji społeczeństwa na tego rodzaju sytuacje, rozzuchwala przestępców. Nieustannie liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może wpłynąć pozytywnie na bezpieczeństwo. Informacje o każdym przypadku naruszenia prawa, można zgłaszać anonimowo dzwoniąc pod bezpłatny, numer alarmowy 112 - mówi Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej asp.szt. Wojciech Copija.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image