Dodano dnia 09.06.2021, 18:55
Jordanów: Policja ujawniła nielegalny tytoń oraz papierosy
Suscy policjanci na jednej z prywatnych posesji w Jordanowie zatrzymali mężczyznę, który ukrywał nielegalną krajankę tytoniową i papierosy oraz butelki z płynem opisane jako alkohol bez odpowiednich oznaczeń akcyzowych. Grozi mu kara grzywny, a także kara pozbawienia wolności.
W sobotę, w godzinach wieczornych policjanci z Wydziału Kryminalnego w Suchej Beskidzkiej udali się na jedną z posesji na terenie Jordanowa, gdzie miał przebywać mężczyzna posiadający tytoń bez znaków akcyzy. Na miejscu zastali 74-letniego mieszkańca powiatu suskiego, a w trakcie przeszukania pomieszczeń przez niego zajmowanych, w tym garażu i budynku gospodarczego znaleziono 37 kilogramów krajanki tytoniowej zapakowanej w 73 worki foliowe, 207 sztuk papierosów oraz 7 butelek z zawartością, opisanych jako alkohol. Wszystkie znalezione przedmioty nie posiadały znaków akcyzowych. Teraz policjanci ustalają wartość towaru, która mogła trafić na rynek, a tym samym zostałby uszczuplony Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku. Mężczyzna musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za naruszenie przepisów karano skarbowych, za co grozić może mu wysoka kara grzywny, a także kara pozbawienia wolności.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image