Dodano dnia 31.12.2021, 09:57
Już wiadomo kto wysypał odpady przy drodze powiatowej
Policja w wyniku przeprowadzonego postępowania (po analizie zdjęć) odszukała osobę która 15 grudnia 2021 r. późnym wieczorem wysypała odpady w Bystrej Podhalańskiej w pobliżu mostu u Gizy.
Sprawa jest o tyle bulwersująca, że sprawca aż trzykrotnie ciężarówką dowoził śmieci. Ponadto okazało się że odpady pochodzą z Osielca podobnie jak osoba, która je do Bystrej Podhalańskiej podrzuciła.
Mieszkaniec Osielca został ukarany grzywną, a ponadto usunął na własny koszt pozostawione odpady.

- Dziękujemy Policji za sprawne działanie. Zwracamy uwagę by nie przechodzić obojętnie i zgłaszać do gminy lub na policję osoby, które dopuszczają się wyrzucania odpadów na terenie naszej gminy. Jak się okazuje sprawcami są osoby spoza gminy. Koszty likwidacji dzikich wysypisk śmieci podwyższają koszty funkcjonowania gospodarki odpadami w naszej gminie, tym samym mają wpływ na opłaty ponoszone przez mieszkańców - czytamy na stronie Urzędu gminy Bystra-Sidzina.

O dzikim wysypisu informowaliśmy w artykule - Czy ktoś widział osoby wyrzucające odpady? W Bystrej Podhalańskiej powstało nielegalne wysypisko

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image