Dodano dnia 08.11.2023, 16:33
Kierowca bez uprawnień, a pasażerowie z narkotykami
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, zatrzymali do kontroli busa, którego 22-letni kierowca nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Samochodem podróżował 27-latek, który w minionym tygodniu był zatrzymywany za posiadanie narkotyków.

W trakcie kontroli ujawniono przy nim kolejne ilości substancji psychotropowych w postaci mefedronu w ilości ponad 142 grama. Drugi z pasażerów również będzie odpowiadał za przestępstwo, gdyż posiadał ponad 29 gram suszu marihuany. Teraz cała trójka będzie tłumaczyć się przed sądem.


W sobotę policjanci zauważyli podejrzanie zachowujący się pojazd marki Ford Transit. Gdy zatrzymali pojazd, za kierownicą siedział 22-latek, który jak się później okazało, nie posiada uprawnień do kierowania pojazdów. W miejscu pasażera siedział dobrze znany policjantom 27-latek, który ponownie posiadał przy obie znaczną ilość białego proszku. Po przebadaniu proszkiem tym okazał się być mefedron. Drugi z pasażerów również był w posiadaniu narkotyków, w tracie dalszych czynności policjanci ujawnili u niego prawie 29 gram suszu marihuany.

Cała trójka mężczyzn została zatrzymana.

22-letni mieszkaniec powiatu suskiego, odpowie za kierowanie pojazdem bez uprawnień – za to naruszenie przepisów policjanci obligatoryjnie kierują wniosek o ukaranie do Sądu, który może nałożyć grzywnę w wysokości od 1500 złotych do 30 000 złotych. 22-letni pasażer pojazdu za posiadanie suszu marihuany grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. 27-latkowi w związku z posiadaniem znacznej ilości substancji psychotropowych grozi mu kara od jednego do 10 lat pozbawienia wolności.  

Wczoraj 7 października br. sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Suchej Beskidzkiej zastosował wobec 27-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na trzy miesiące.


źródło: KPP w Suchej Beskidzkej
Więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj:
malopolskainfo24.pl
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image