Dodano dnia 16.11.2021, 15:46
Kierowca TIRa blokował drogomierz i tachograf. Czeka go sprawa karna
Policjanci suskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu ciężarowego, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 23km/h. Jak się okazało, pojazd posiadał urządzenie blokujące wskazania licznika i tachografu. Za ingerowanie we wskazania drogomierza grozi kara do 5 lat więzienia.
11 listopada br. przed godziną 7:00 w Makowie Podhalańskim policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem ciężarowym marki Volvo. Kierowcą pojazdu ciężarowego okazał się 41-letni mieszkaniec powiatu myślenickiego, który pomimo ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym poruszał się o 23 km/h więcej. W czasie kontroli policjanci ustalili, że pojazd ma ten sam stan licznika jak dzień wcześniej kiedy przechodził badanie techniczne. Powodem tego było urządzenie w samochodzie, które po włączeniu blokowało wskazania licznika kilometrów  i tachografu. Dodatkowo w czasie jazdy kierowca nie korzystał karty, która rejestruje czas pracy. Kontrola zakończyła się ukaraniem kierowcy kilkusetzłotowym mandatem karnym za przekroczenie prędkości oraz drugim mandatem karnym, ale już w kwocie dwóch tysięcy złotych w związku z nierejestrowaniem czasu pracy. Sam pojazd został zabezpieczony do dalszych czynności.

Każda ingerencja w prawidłowe wskazanie drogomierza skutkuje odpowiedzialnością karną i związaną z tym konsekwencją – w tym przypadku  nawet pozbawieniem wolności do 5 lat. 
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image