Dodano dnia 20.11.2017, 15:12
Kierowcę busa ukarano mandatem karnym w wysokości 2000 złotych
17 listopada 2017 r., Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie, dokonali kontroli autobusu realizującego przewóz osób na linii regularnej Kraków – Jordanów.
Podczas kontroli stwierdzono wielokrotne nierejestrowanie aktywności na karcie kierowcy (17 z 28 kontrolnych dni). Kierowca wyjmował swoją kartę z tachografu w celu ukrycia faktycznego czasu prowadzenia pojazdu.

- Należy podkreślić, że powyższym działaniem kierowca narażał na niebezpieczeństwo przewożonych pasażerów jak również innych uczestników ruchu drogowego. Ponadto stwierdzono, że na 13 pasażerów kierowca wprowadził na kasę fiskalną i wydał bilet tylko 5 osobom - informują Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie.

Kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 2000 zł. W związku ze stwierdzonymi naruszeniami na przewoźnika zostało wszczęte postępowanie administracyjne na łączną kwotę 7000 zł.

foto: WITD
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image