Dodano dnia 20.11.2020, 16:30
Kierująca audi w terenie zabudowanym pędziła z prędkością 103 km/h

Prędkość jest główną przyczyną zdarzeń drogowych. W trosce o uczestników ruchu drogowego policjanci cyklicznie prowadzą działania, podczas których koncentrują się na przestrzeganiu przez kierujących ograniczeń dotyczących prędkości. Podczas wczorajszych działań, 21-letnia kierująca audi, w terenie zabudowanym pędziła z prędkością 103 km/h. Za tak rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

Wczoraj od wczesnych godzin rannych policjanci z suskiej drogówki prowadzili akcję „Prędkość”. Działania takie ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. W trakcie wczorajszych działań policjanci skontrolowali 27 kierowców, którzy łamali przepisy, w tym 23 kierowców pojazdów osobowych, 3 pojazdów ciężarowych oraz jednego motocyklistę.
17 z nich zignorowało przepisy wynikające z ograniczenia prędkość. Rekordzistką okazała się, 21-letnia, kierująca samochodem marki Audi, która w Budzowie w terenie zabudowanym na drodze wojewódzkiej jechała z prędkością 103 km/h. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy oraz nałożyli na nią mandat karny. Kierująca otrzymała także 10 punktów karnych.

Policja apeluje o rozwagę, ostrożność i zdjęcie nogi z gazu. W najbliższym czasie kierowcy muszą być przygotowani na zmieniającą się pogodę i tym bardziej powinni poruszać się z bezpieczną prędkością, która będzie dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, stanu nawierzchni, własnych umiejętności oraz warunków atmosferycznych.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image