Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 11.02.2024, 20:13
Kierujący BMW pędził 127 km/h i stracił prawo jazdy.
Wczoraj policjanci zatrzymali do kontroli trzech kierowców, którzy za nic mieli bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu. Najbardziej nieodpowiedzialnym okazał się 19-latek, który w obszarze zabudowanym wraz z pasażerem, pędził bez pasów bezpieczeństwa. Stracił prawo jazdy i otrzymał 3000 zł mandatu oraz 25 kpt. karnych.

W sobotę (10.02.br.) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej kontrolowali prędkość poruszających się pojazdów na terenie powiatu suskiego. W Zembrzycach funkcjonariusze zauważyli poruszającego się z nadmierną prędkością pojazd. Laserowy miernik zbliżającego się pojazdu wykazał 127 km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie 50 km/h. W czasie kontroli policjanci ustalili, że za kierownicą samochodu marki BMW siedział 19-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który ruszając w drogę, szybko zapomniał przepisy ruchu drogowego. Zapomniał też o podstawowej zasadzie zapięcia pasów bezpieczeństwa swoich oraz poruszającego się wraz z nim pasażera. Funkcjonariusze za takie zachowanie zatrzymali 19-latkowi prawo jazdy oraz ukarali go mandatem w kwocie 3000 zł i 25 pkt. karnych. Pomimo krótkiego czasu posiadania prawa jazdy uzbierał limit punktów karnych i teraz, zanim wsiądzie ponownie za kierownicę, czeka go ponowny egzamin na prawo jazdy.

Chwilę wcześniej podróżujący samochodem marki Volkswagen 45-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, też zapomniał o bezpieczeństwie. Rozpędził swój pojazd do 107 km/h w obszarze zabudowanym. Jego prawo jazdy również zatrzymali policjanci i ukarali 1500 zł mandatem karnym.

Podobnie zachował się kierujący Oplem w Makowie Podhalańskim na ulicy Wolności. 43-latek przekroczył prędkość o 54 km/h w obszarze zabudowanym i również policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i ukarali 1500 zł mandatem karnym.

Kolejny kierowca otarł się o zatrzymanie jego prawa jazdy, a złamał przepisy ruchu drogowego, był obywatelem Ukrainy, który poruszał się 99 km/h w obszarze zabudowanym. Równie nieodpowiedzialna jazda nie uchroniła go od wysokiego mandatu karnego.


Apelujemy o rozsądek i rozwagę podczas poruszania się po drogach. Brawura i lekceważenie przepisów niejednokrotnie doprowadziły do tragicznych w skutkach zdarzeń.

źródło: KPP Sucha Beskidzka. 
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image