Dodano dnia 06.09.2021, 11:02
Maków Podhalański: Pożar zakładu stolarskiego
4 września 2021r. o godzinie 23:12 dyżurny straży pożarnej otrzymał informację, że w miejscowości Maków Podhalański na ulicy Wolności pali się zakład produkcyjny, w pobliżu zagrożone są domy.
Na miejsce została zadysponowana cała załoga z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej, podnośnik hydrauliczny z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Rabki Zdroju oraz zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Makowa Podhalańskiego, Białki, Żarnówki, Grzechyni, Makowa Podhalańskiego Dolnego, Juszczyna, Suchej Beskidzkiej Miasto, Stryszawy, Skawicy Centrum.

-Po dojechaniu na miejsce strażacy zastali pożar budynku zakładu stolarskiego wraz z dwoma wiatami. Ogień wyszedł na zewnątrz i zagrażał dwóm samochodom zaparkowanym pod jedną z wiat oraz budynkowi mieszkalnemu. Na miejscu brak osób poszkodowanych, droga dojazdowa zamknięta bramą. Strażacy zabezpieczyli teren działań, otwarto bramę wjazdową prowadzącą na teren zakładu. W pierwszej fazie działań skierowano dwa prądy gaśnicze wody od strony zagrożonego budynku mieszkalnego oraz dwa prądy wody na palące się wiaty. W tym samym czasie odłączono zasilanie w budynku na głównym wyłączniku prądu, samochód bus wypchnięto z wiaty. W dalszej fazie działań do budynku wprowadzono strażaków zabezpieczonych sprzęt ochrony dróg oddechowych celem zgaszenia zarzewi ognia w części biurowej, sprawdzenia budynku kamerą termowizyjną oraz wyczyszczenia i przelania odciągów trocin. Teren działań oświetlono. W momencie, gdy pożar przestał się rozprzestrzeniać, stanowiska gaśnicze przegrupowano i podano łącznie na palący się obiekt 10 prądów gaśniczych w tym trzy z drabin przenośnych. W celu dotarcia do źródeł ognia rozebrano konstrukcję dachu, wyniesiono materiał produkcyjny na zewnątrz. Składowisko trocin przelano wodą przy użyciu lancy - relacjonuje przebieg akcji Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej mł. bryg. Łukasz Białończyk.

W działaniach udział brało 17 zastępów ok 81 strażaków.
Policja ustala przyczyny pożaru.


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image